reklama Adventní a vánoční Speciál 2022
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tipy na víkend 21. až 23. října

publikováno: 19.10.2022, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Říjnový víkend bude patřit typicky podzimním akcím - oslavám Halloweenu na Červeňáku, šlapání zelí na Lesné nebo zvěřinovým hodům na Klínech. Můžete se také vypravit za Kelty do Kadaně, na noční prohlídky Žatce nebo na ukončení sezóny na Červeném Hrádku.

Pivní tour
V sobotu 22. října pořádá Spolek přátel historie Litvínovska historicko-vědomostní špacír pro jednotlivce či družstva Pojď za pivem Litvínovem! Je třeba navštívit celkem pět restaurací, které byly postaveny jako restaurace a dodnes tak fungují. Prezentace a start je v 15,30 hodin u restaurace Nudle. Registrace a informace na telefonu 606563725.

Šlapání zelí
V sobotu 22. října se v Horském areálu Lesná opět po roce pokusí oživit zaniklé krušnohorské tradice, především šlapání zelí. Šikovné šlapačky v krušnohorských krojích přiblíží návštěvníkům podzimní obyčeje Krušných hor. Zájemci se mohou podívat, jak se správně šlape, ale také si tuto náročnou činnost sami vyzkoušet. K zapůjčení bude i krušnohorský kroj a umyté holínky. Součástí lidové tradice jsou i zabíjačkové hody s možností zakoupení vepřových specialit. Doprovodí je dětské folklorní soubory. Program začíná ve 13,00 hodin.

Strašidelný vláček 
V Teplicích můžete v sobotu 22. října využít jízdu vláčkem zámeckou zahradou zakončenou návštěvou teplického zámku. Strašit bude Divadlo v Pytli, děti čekají odměny, malování obličeje a dílničky. Rezervovat si můžete jednu ze šesti jízd mezi 15. a 20. hodinou na telefonu 776 007 024. Cena 180 Kč.

Ukončení sezóny
Na zámku Červený Hrádek u Jirkova končí v neděli 23. října kulturní sezóna. Závěrečný program začíná ve 12,00 hodin. Těšit se můžete na koncert dechové hudby, animační program pro děti, hudební skupinu Spolektiv a stánky. Do 18,00 hodin budou probíhat kostýmované interaktivní prohlídky s netradičním výkladem. Vstup na akci dobrovolný, na prohlídky 100 Kč dospělí, 50 Kč děti.

Slavnosti sněženek
Se šípkovou nebo se zelím? Vybrat si můžete v sobotu 22. října v restauraci Emeran na Klínech. Ta pořádá od 17,00 hodin Slavnosti sněženek. Na programu je dobré jídlo, speciální zvěřinové menu a hudební vystoupení kapely Klíny Band.

Halloween na rozhledně
Než se rozhledna na Červeňáku u Dobroměřic uzavře na zimu, můžete si tam užít halloweenské odpoledne. Koná se v sobotu 22. října od 13,00 do 17,00 hodin. Na děti bude čekat cestou do kopce tématická bojovka, na rozhledně strašidelná tvořivá dílna a dlabání dýní. Chybět nebude občerstvení a opékání buřtů. Kostýmy čeká odměna.

Podzimní jarmark
V Jakoubkově ulici v Lounech se bude konat v sobotu 22. října podzimní jarmark. Stánky budou otevřené od 9,00 do 16,00 hodin.

Za pohádkou
Chcete vyrazit s dětmi na pohádkové představení? Nabídka je pestrá. V sobotu od 10,00 hodin uvádí mostecké Divadlo rozmanitostí pohádku Tři čuníci nezbedníci pro nejmenší. Pro větší je pak určena Labutí princezna v Docela velkém divadle v Litvínově od 16,00 hodin. V neděli 23. října od 15,00 hodin nabídne duchcovské kino činoherní klasiku Šípková Růženka. V neděli od 16,00 hodin pobaví děti v KD Střelnice Kadaň Maxipes Fík. Městské divadlo Bílina připravilo na neděli od 15,00 hodin loutkový muzikál Malá čarodějnice.

Keltové
Se životem Keltů se můžete seznámit v sobotu 22. října u příležitosti Mezinárodního dne archeologie v kadaňském Františkánském klášteře. Uvidíte keltské oděvy,zbraně, šperky a řemesla, vyzkoušíte si keltský oděv a vyrobíte z keramiky keltská zvířátka. Připraveny jsou také ukázky archeologické práce. Vstup je zdarma, akce se koná od 10,00 do 15,00 hodin.

Strašidelný les
V Žatci se můžete s dětmi vydat do strašidelného lesa, respektive do parku u Atelieru M. Děti tam čekají úkoly, strašidelné bytosti a odměny. Les se oteve mezi 17,00 a 19,30 hodin.

Nočním Žatcem
V pátek 21. října si můžete projít několik zajímavých míst v Žatci a prohlédnout si je v noci. Od 18,30 do 22,00 hodin můžete navštívit Jedovou chýši se živými strašidly v hororových sklepích (pod restaurací U Zlatého beránka). Od 20,00 do 23,00 hodin bude otevřena vodárenská věž Žateckého pivovaru, stejně jako radniční věž. Od 20,00 do 23,30 hodin budou probíhat noční prohlídky s divadlem v Mederově domě. 

O povodních
Okrašlovací spolek Stebno 2020 a Český hydrometeorologický ústav Ústí nad Labem pořádají přednášku, která připomene výročí 150 let od ničivých povodní ve Stebně. Přednáška v obci na Podbořansku se koná v sobotu 22. října od 16,00 hodin.

Koncerty
V sobotu 22. října v 19,00 hodin koncertuje v mostecké Music aréně Nový Obzor dvojice kapela Totální nasazení a Smola a hrušky.
Taktéž v Mostě, ale ve Sportovní hale, hraje v sobotu skupina Traktor na svém turné Sedmá strana kostky.
Brixiho komoerní soubor Teplice slaví v pátek 21. října půlstoletí své existence. Koncert se koná v kostele svatého Jana Křtitele v Teplicích od 19,00 hodin.
V Docela velkém divadle v Litvínově koncertuje v pátek od 19,00 hodin skupina Synchronicita.
V žateckém klubu Devítka můžete v pátek od 20,00 hodin slyšet kapelu Rajtaraj.
V klubu Hvjezda v Teplicích koncertuje v sobotu od 20,00 hodin kapela Plexis a doplní ji The Peacemakers.
Mostecký hudební spolek připravil na pátek 21. října to nejlepší, co může regionální thrashová scéna nabídnout - Big Three alias velkou thrashovou nálož. Těšit se můžete na kapely Krevel, Sixth Dimension a Arawn. Začátek v osm večer v Rokáči na Vinohradech v Mostě.

Další tipy můžete vyhledávat prostřednictvím Kalendáře akcí

Foto: pixabay.com.