reklama Advent a Vánoce 2023
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Obyvatelé Braňan a Mariánských Radčic oslaví Den Země úklidem

publikováno: 18.4.2023, kategorie: Zajímavosti, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Na sobotu 22. dubna připadá Den Země a obyvatelé obcí Braňany a Mariánské Radčice na Mostecku se tento den pustí do úklidů. Pro brigádníky pak na odpoledne připravily Severočeské doly program v areálu Sport Clubu v Braňanech.

Braňany začnou s úklidem v sobotu v 9,00 hodin, kdy je sraz před obecním úřadem. Odtud se pak brigádníci rozejdou po obci a okolí. Ve stejný čas je sraz také v Mariánských Radčicích, a to u sběrného dvora. Pytle a rukavice pro úklid jsou zajištěny.

„Jako odměnu za dobře odvedenou práci jsme pro obyvatele obou obcí ve spolupráci se starosty připravili odpolední zábavný program. Určen je pro děti i dospělé a chybět nebude občerstvení,“ vysvětluje mluvčí Severočeských dolů a. s. Lukáš Kopecký. Konat se bude v areálu Sport Clubu v Braňanech od 15,00 hodin. Po přivítání starosty a zástupci Severočeských dolů je připraven program pro děti, vystoupí kapela Api Rock a od 18,00 hodin začíná koncert skupiny Divná Bára. Program bude moderovat Zdeněk Lukesle.

Z Mariánských Radčic se obyvatelé dostanou do Braňan autobusem, který odjíždí ve 14,30 hodin z autobusové otočky a zpět se vrací v 19,30 hodin. Úklid je součástí celonárodního projektu Ukliďme Česko.