reklama Advent a Vánoce 2023
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Třpytivá krása z Ornexu rozzářila žatecké muzeum

publikováno: 17.11.2022, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Vánoční výstava nemůže chybět ani v Regionálním muzeu K. A. Polánka v Žatci. Otevřena bude v hlavní budově muzea do konce roku. Přibližuje tradici ručně foukaných skleněných vánočních ozdob z Jablonecka. Budete moci i nakupovat nebo si ozdobit vlastní kouli.

„Výstava zmapuje historii a vývoj vánočních ozdob, přiblíží více jak třicetiletou tradici ručně foukaných skleněných ozdob firmy Ornex z Rychnova u Jablonce nad Nisou a ukáže aktuální barevné módní trendy a vzory svých výrobků, kterými se pyšní po celé Evropě, ale i v zámoří. Do prodeje je současně připraven široký sortiment vánočního zboží za velmi výhodné ceny," řekla o výstavě Jitka Krouzová, vedoucí výstavnicko-propagačního oddělení žateckého muzea.

Výstava potrvá do 30. prosince tohoto roku a otevřeno je od úterý do pátku od 9,00 do 17,00 hodin, o víkendech pak od 13,00 hodin.

Od pátku 11. prosince do vyčerpání zásob si můžete se svými dětmi přijít do hlavní muzejní budovy vlastnoručně ozdobit vánoční kouli. Přijďte nejpozději v 16,00 hodin. V ceně 50 Kč je zahrnuto vstupné a jedna koule.

Foto: Výrobky Ornex Rychnov nad Kněžnou.