e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Už tento týden odstartuje Divadelní léto na Hněvíně

publikováno: 17.5.2021, kategorie: Divadlo a film, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Městské divadlo v Mostě plánuje už tento pátek začít hrát na venkovní scéně pod širým nebem na hradě Hněvín. Ani letos nebude chybět oblíbená Noc na Karlštejně a také několik pohádek pro děti. Vstupenek je zatím dost. Divadelní léto na Hněvíně potrvá až do konce září.

"Provoz divadla byl obnoven a můžeme pro vás opět hrát. Máme radost, že můžeme odstartovat letošní Divadelní léto na Hněvíně, kde od 21. května do 27. září 2021 spolu s Divadlem rozmanitostí plánujeme odehrát celkem jedenáct představení," informovalo vedení divadla v pátek.

První představení - hra 3 ženy - by se mělo konat již tento pátek 21. května od osmi hodin večer. Další večerní představení jsou naplánována na víkendové dny. V pátek 11. června bude mít na Hněvíně premiéru inscenace D'Artagnan, v níž nebudou chybět ani šermířské souboje. Od června začne divadlo hrát v neděli také pro děti. V září pak bude mít premiéru hra Golem s podtitulem Císařův alchymista Kelley po staletích opět na Hněvíně. Výpravný příběh z renesační Prahy uzavře 27. září program Divadelního léta na Hněvíně.

Zatímco v minulosti byly vstupenky dlouho před zahájením sezóny vyprodané, teď diváci váhají a vstupenek je proto zatím dost. Kromě platné vstupenky totiž na představují potřebujete také potvrzení o očkování či prodělání Covidu nebo test - antigen platí 3 dny, PCR sedm dní.

Foto: Tomáš Branda, Městské divadlo Most, z představení Lotrando a Zubejda