reklama Advent a Vánoce 2023
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Areál krupského hradu je opět přístupný veřejnosti

publikováno: 17.1.2023, kategorie: Turistika, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

V závěru loňského roku skončila v Krupce oprava opěrných zdí a příjezdové cesty na hrad Krupka.  Hradní areál je tak opět přístupný návštěvníkům. Problémy se sesuvem opěrných zdí, které ohrožovaly návštěvníky i okolní domy, trvaly deset let.

"Celé to začalo v roce 2012, kdy došlo vlivem klimatických podmínek a mimořádných událostí ke zřícení části kamenného zdiva opěrné zdi přístupové cesty. Postupně jsme provedli provizorní zabezpečení nestabilních částí zdiva včetně příjezdové komunikace a zajistili projektovou dokumentaci se stavebním povolením pro realizaci stavby. Město se opakovaně snažilo získat na realizaci akce finanční prostředky z různých dotačních titulů, avšak bezvýsledně," vysvětluje Dagmar Kaulová, vedoucí oddělení investic města. Radnice se proto pustila do opravy na vlastní náklady. Práce trvaly od května 2021 do listopadu 2022. 

"Za zmínku určitě stojí, že při výkopových pracích byly nalezeny zajímavé archeologické nálezy, které jsou archivovány v Regionálním muzeu v Teplicích," dodává Kaulová. Část nálezů uvidí návštěvníci v městském infocentru v Husitské ulici.

Foto: Město Krupka.