e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Bývalý Klášter kapucínů v Žatci se začne opravovat letos na podzim

publikováno: 16.7.2021, kategorie: Památky, autor: Tomáš Kassal

Sdílet: facebook twitter google+

Rekonstrukce kulturní památky bývalého Kláštera kapucínů v Žatci, který se má proměnit v polyfunkční a robotické centrum, by měla začít nejpozději letos na podzim. Předpokládaná cena za všechny práce má být zhruba 80 milionů korun.

Zastupitelstvo města na své červnové schůzi schválilo financování celé rekonstrukce. Město využije dvě dotace v celkové výši 23,7 milionu korun, z vlastních zdrojů přidá 15 milionů korun, které jsou určené především na spolufinancování dotace z Integrovaného regionálního operačního programu. Další peníze na rekonstrukci mají pokrýt jak částky z rozpočtu pro roky 2022 a 2023, tak v případě potřeby částečně i úvěr.

Po rozhodnutí o financování zbývá ještě vybrat firmu, která opravu kláštera zajistí. „Nyní probíhá výběrové řízení na dodavatele stavby, které se prodloužilo kvůli dodatečným dotazům. Obálky s nabídkami se otevírají 16. července, ale teoreticky se to může ještě posunout. Stavba začne ještě letos, počítáme, že by to mohlo být během září,“ uvedla vedoucí Odboru rozvoje města MěÚ Žatec Kateřina Mazánková. 

Rekonstrukce skončí na podzim 2023. Klášter má poté sloužit jednak pro setkávání spolků a pořádání různých akcí, jednak jako robotické centrum, jež umožní i pokročilejší technické vzdělávání dětí.

Foto: Město Žatec