e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Německá opatření opět zastavila přeshraniční dopravu

publikováno: 16.2.2021, kategorie: Turistika, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Vloni na jaře to byla Česká republika, kdo uzavřel své hranice se sousedy, po roce podobná opatření zavedlo Německo. Znovu se tak v Ústeckém kraji zastavuje přeshraniční doprava po železnici i silnici.

Dopravní linky, které spojovaly Sasko a Ústecký kraj, přestaly jezdit v neděli 14. února. Do sousedního Německa se prakticky už nelze dostat. Na hraničních přechodech byly obnoveny kontroly, testy pro průjezd už nestačí a jedinou výjimku mají zdravotníci, v případě Saska i pracovníci v zemědělství. 

Omezení se týká železničních linek L7 Liberec – Zittau – Varnsdorf i U28 Rumburk-Bad Schandau-Děčín. "Během tohoto týdne budou spoje upraveny tak, aby v Rumburku navázaly bez větší časové prodlevy na U8 na Děčín. Cestujícím na Šluknovsko doporučujeme ve vyhledávačích zadávat svoji cestu vždy přes Rumburk. Linka L7 bude projíždět mezi Hrádkem a Varnsdorfem přes německé území bez zastavení. V Německu je zavedena náhradní autobusová doprava," informovala Markéta Voleníková z Dopravy Ústeckého kraje.

U autobusové dopravy dojde k omezení linky 409 Varnsdorf-Seifhennersdorf-Rumburk-V.Šenov/D.Poustevna. která pojede po objízdné trase. Autobusové linky 401 a 452 budou zkrácené, nově bude linka 401 končit v Jiříkově a linka 452 v Petrovicích. Linka 398 Teplice - Zinwald - Altenberg pojede také pouze po české straně na trase Teplice - Cínovec. Linka 521 z Litvínova končí na Brandově a nezajíždí do Olbernhau, a to již od prosince loňského roku. "Výluky v silniční dopravě budou poměrně rychlé, na železnici nám ale dejte prosím trochu času, než se nový provoz zajede," doplňuje DÚK.