reklama Advent a Vánoce 2023
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Žatec připravil před Vánoci novinku - stolní hru Cesta chmele

publikováno: 15.12.2022, kategorie: Pro děti, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Stejně jako minulý rok i letos připravilo město Žatec předvánoční vydání díla, které rozšířuje znalosti o chmelařské tradici v Žatci a okolní krajině. Tentokrát to není publikace, ale stolní hra. Dozvíte se z ní, jakou cestu urazil chmel z pole do piva.

"Vydejte se na zajímavou, lehce vzdělávací cestu chmele, která začíná ve venkovské krajině v okolí vesnice Stekník, kde se chmel po staletí pěstoval a šlechtil. Navštívíte sušárny, spojené se zpracováním chmele ihned po sklizni a pokračujete do Žatce, kde se projdete unikátním souborem chmelařských skladů a balíren. Díky této hře poznáte, jak probíhalo zpracování chmele zakončené jeho prodejem, certifikací a vývozem do světa," vysvětluje Olga Bukovičová princip hry.

Originální herní plán s dokonalými kresbami Petra Bažanta zobrazuje autentická místa, která se v Žatci a jeho okolí skutečně nachází a která jsou celosvětově jedinečná, a proto navržená na zápis na Seznam světového dědictví UNESCO.

Hra je určena pro až 6 hráčů a doporučena dětem od 6 let. Netradiční balení ve formě tubusu obsahuje herní plán, pravidla hry, dřevěné figurky a kostku.

Hru můžete zakoupit za 347 Kč v Informačním centru na náměstí Svobody nebo v Chrámu chmele a piva v Žatci.