e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tipy na víkend 17. až 19. června

publikováno: 15.6.2022, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Které slavnosti si tento víkend vyberete? Pravěké, hornické nebo pivní? A co hudba? Folk, punk, klasiku nebo rock? A kam půjdete s dětmi? Můžete je vzít třeba na pouť, mezi bunkry, do pohádkové zahrady nebo dračího zámku. Našli jsme pro vás tři desítky akcí v regionu.

Koncert z věže
Ve čtvrtek 16. června se v 17,17 hodin otevřou okna v nejvyšším patře věže kostela sv. Jiljí v Jirkově a skupina trubačů Ottoni zahájí svůj koncert. Připraveno je celkem 9 skladeb, vedle nejznámější Ódy na radost jsou to skvosty barokní hudby, císařské intrády a další. Průvodní slovo, které návštěvníci uslyší před vstupem do městské věže, připravila vedoucí skupiny trubačů Iva Šimková.

Ohřecká Osmička
Čtvrtou etapou pokračuje turisticko-běžecký seriál Ohřecká Osmička, která nabízí výlety po Dolním Poohří. V neděli 19. června se podíváte na Podbořansko. Start je na zámku v Krásném Dvoře, prezentace od 9,00 hodin, chodci a běh dětí startuje v 10,30 hodin, dospělí běžci v 11,00 hodin. Trasa měří 6,7 kilometru, především zámeckým parkem. Přihlášky zde do sobotního večera, startovné 50 Kč.

Beethovenův festival
Tento víkend ještě můžete zažít koncerty Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena. Smetanovo trio přijede v pátek 17. června koncertovat do kláštereckého zámku, začátek v 19,00 hodin. V neděli od 16,00 hodin si můžete vyslechnout v oseckém klášteře koncert komorního souboru North Czech Capella. Podrobnosti o festivalovém dění najdete ve Speciálu Beethovenův festival.

Loukyjáda
Na fotbalovém hřišti v Louce u Litvínova se koná v sobotu 18. června celodenní program pro děti i dospělé, nazvaný Loukyjáda. Začíná v 10,00 hodin, kdy se otevřou soutěže pro děti, skákací hrady a další atrakce. Vystoupí fakír, imitátor Petr Martinák, koná se bumber ball zápas a připraveny budou na večer i soutěže pro dospělé. Od 19,00 hodin zahraje Lucie Revival a Elán Revival.

Den lesů
Po celé ČR se v sobotu 18. června koná Den lesů. Návštěvníci jsou zváni do městských lesů v okolí Božího daru, kterými vás provede od 10,00 hodin správce Karel Picura. Od boudičky č. 12 Ježíškovy cesty se vydáte do oblasti Božídarského rašeliniště, kde se můžete seznámit se základními principy hospodaření v lese. Registrace na akci předem není nutná. Doporučuje se pevná obuv a vhodné oblečení i pro případ deště.

Podbořanské letní slavnosti
V pátek a v sobotu 17. a 18. června se na náměstí TGM v Podbořanech konají letní slavnosti, které připomenou 660 let od první písemné zmínky města. V pátek od 16,00 hodin uslyšíte kapely Schlak, Terrapie, Full Time, Maniac a před půlnocí Ota Balage Band. V sobotu začíná program již v poledne - připravena je řada vystoupení, dětské divadlo, večer zahraje Česká Smyčcová Rockharmonie, Doktor P.P., Pavel Calta a další. Probíhat bude i beachvolejbalový a fotbalový turnaj.

Mstišovská pouť
O víkendu se koná pouť v Mstišově u Dubí na Teplicku. V sobotu odpoledne zahraje František Nedvěd, vokální skupina Sluníčko či Fešáci, v neděli pak Rangers, Pavel Dobeš a Petr Kalandra Memory Band s Pavlínou Jíšovou. Po oba dny začíná program ve 13,30 hodin, chybět nebudou atrakce pro děti, drezura koní nebo tance.

Slet letadel
Na letišti Macerka v Žatci se v sobotu 18. června uskuteční tradiční Slet letadel, spojený s dětským dnem. Program začíná v 10,00 hodin. Uvidíte vrtulník MI8 s ukázkou výsadku, historická letadla s ukázkou vzdušného boje i letadlo Antonov, ukázka ultralehkých letadel, práci hasičů i policie, letecké modely a samozřejmě k tomu soutěže pro děti. Vstupné pro dospělé 120 korun, děti do 15 let 50 korun, do 6 let zdarma.

Folkový Perštejn
Na koupališti v Perštejně u Klášterce nad Ohří bude znít v sobotu 18. června folková muzika. zahraje a zazpívá Lenka Slabá a Triolla, Jindra Kejak, Janek a kapela, 4R Ostrov, Honza Brož a Devítka. Začátek v 17,00 hodin.

Hornické slavnosti
Město Hora Svaté Kateřiny v Krušných horách si o víknedu podruhé připomene svou hornickou historii druhými hornickými slavnostmi. V sobotu 18. června v 10,00 hodin vyjde obcí průvod, hrát bude Mostečka, Veselá krušnohorská muzika, Živý Jukebox, písničkář a harmonikář Petr Luftner a odpoledne skupina The Papper Jack. Pro děti budou po celý den připraveny soutěže, uvidíte ukázky techniky báňských záchranářů. Večer od 19,00 hodin program pokračuje v restauraci Horský domov, kde uvidíte a uslyšíte country westernovou skupinu Stará sešlost, Martina Maxu a kapelu Cumbál.

Zámeckej fest
Areál zámecké zahrady v Postoloprtech bude hostit v sobotu 18. června třetí ročník festivalu Zámeckej fest. Od 16,00 hodin postupně zahrají: Wosa, Pan Demos, CDRadio, Carpatia Castle, Deaken. Vstupné je 100 korun.

Fesťáček v Ráči
Další hudební festival se koná v zahradě kostela v Mariánských Radčicích. Vypukne také v sobotu 18. června, a to před čtvrtou hodinou odpoledne. Hrát budou Jindra Kejak, Bonsain č. 3, Divná Bára, Malé Divy a na závěr Laura a její tygři. Vstupné pro občany Mariánských Radčic je zdarma, pro přespolní 80 Kč.

Letňák
V letním kině v Klášterci nad Ohří na vás čeká další várka hudby. Tentokrát na Dni hudby vystoupí Saiwala, No sem, Trojka, Doupov, Debustrol a Sixth Dimension. Startuje se v sobotu 18. června v 16,00 hodin.

Nedělní Kafáč
Za hudbou můžete vyrazit i v neděli 19. června, a to do Bíliny do lesní kavárny Kafáč v lázeňském parku. Od 15,00 hodin tam na vás budou čekat kapely Wono Sito sedne, ZUŠ Bílina, Lucia Chugai.

Punkové Otevřeno
V Chomutově končí multižánrový festival Otevřeno, a sice v punkovém stylu. V pátek 17. června od 16,00 hodin hrají na Hřebírně Dilemma in Cinema, Volant, Znouzectnost, Totální nasazení, E!E. 

Neolitica
Velké setkání lidu doby kamenné, oslava letního slunovrat, umění, řemesla a zvyky neolitu - to je sobotní program v Archeoskanzenu Březno u Loun. Mezi 10. a 17. hodinou můžete slyšet přednášky, vyzkoušet si výrobu pazourkových nástrojů, kamenných seker, rozdělávání ohně, výrobu štěstí a malování na kůži, uvidíte módu doby kamenné, výrobu bubnu, tetování v pravěku a můžetre si zkusit zorat pole klackem. V rámci archeologické rekonstrukce se bude konat pravěká bitva a poté pohřeb padlých. V programu je též bubnování, hudba a rituál letního slunovratu. Vstupné dobrovolné.

O roce 1742
V kadaňském klášteře se v sobotu 18. června otevře výstava o událostech roku 1742 v Kadani nazvaná Kadaň 1742, omyl mistra Voltaira. Vernisáž od 15,00 hodin a její součástí bude doprovodný program s vojáky Régimentu de La Couronne, ochutnávka francouzských vín Piaugier a komentovaná prohlídka výstavy.

Pivní slavnosti
V Kadani se také konají v sobotu pivní slavnosti na Mírovém náměstí. Kromě ochutnávání piv se můžete těšit na vystoupení různých kapel a také od 13,00 a 15,00 hodin degustaci piva s komentářem odborníka. Pro děti skákací hrad a program. Součástí soutěž O kadaňský korbel. Pivnice na náměstí otevírá v 10,00 hodin.

Výšlap na Kočičák
V sobotu 18. června je pro rodiny s dětmi připraven v Muzeu československého opevnění na Kočičáku nad Chomutovem Branný den. Na trase po pevnostech vás čekají nejrůznější disciplíny a úkoly jako střelba, překonávání překážek, zdravověda, hledání min, malování bunkrů... Otevřeno bude od 10,00 do 18,00 hodin.

Divadlo na hradě
Na hradě Hněvín nad Mostem už vypuklo Divadelní léto, pořádané mosteckým divadlem. Tento víkend vás aktuálně čeká známá hra Voskovce, Wericha a Ježka Golem aneb Císařův alchymista Kelley po staletích opět na Hněvíně. Více o programu píšeme zde

Den magistra Kelleyho
A aby toho Kellyeho nebylo málo, v neděli 19. června si ho město Most připomene hradními slavnostmi. V 10,00 hodin se otevře zábavná stezka SVČ pro děti okolo hradu Hněvín, o hodinu později začíná program na nádvoří. Uvidíte souboje šermířů, rytířský tábor, kejklíře, sokolníka a další dobová vystoupení. Ve 14,00 hodin zahraje Divadlo rozmanitostí pohádku Zlatovlásku a program vyvrcholí v 17,00 hodin útěkem Edwarda Kelleyho z věže hradu.

Loutková zahrada
Klášterní zahrada v Žatci bude patřit o víkendu loutkovému divadlu. Kromě pohádek vás čekají tanec, hudba a dílny. Začíná se v sobotu v 9,30 hodin první pohádkou Červená Karkulka, od 11,15 hodin uvidíte O zlaté rybce, ve 14,00 hodin premiéru pohádky Robotci: Let do vesmíru, v 16,00 hodin Pulcinella a v 17,30 hodin klasická pohádka Paleček. V půl deváté je připravena inscenace pro dospělé na motivy Anny Kareniny. Další tři pohádky pokračují i v neděli 19. června - 9,30 hodin Tři kouzelné dary, 11,15 hodin Dlouhý, Široký a Bystrozraký a 14,00 hodin Tři úkoly pro čerta. Celodenní vstupné je 60 korun.

Procházka parkem
Zajímá vás zámecký park v Klášterci nad Ohří? Pak se do něj vydejte s odborníkem Františkem Kroupou. Představí vám zajímavé dřeviny i historii parku. Začátek procházky je u kašny před zámkem v neděli 19. června ve 14,00 hodin. Vstupenky v infocentru pod radnicí.

Draci v akci
Pohádková sobota pro děti na zámku Pátek nedaleko Loun bude ve znamení draků. Děti čeká velká dračí bitva i svatba, soutěžní pohádková stezka, souboj o princeznu, pasování na prince a princezny, školy šermu a královské etikety. Začátek je 18. června od 13,00 hodin, vstup pro děti a seniory 50 Kč, dospělí 100 Kč.

Pohádkový víkend na zámku
Pohádkový víkend na zámku Poláky u Nechranické přehrady se koná v sobotu i neděli 18. a 19. června od 11,00 do 17,00 hodin. V zámeckém areálu vystoupí Divadlo Evy Hruškové, Jana Přeučila a Zdeňka Rohlíčka, divadlo Kapsa z Andělské Hory a divadlo BOĎI - Bauerovi z Josefova. Po oba víkendové dny budou probíhat prohlídky zámku, které představí jeho autenticky dochované prostory i obnovené prvky. Pokaždé při otevření zámku mohou návštěvníci spatřit něco nového, tentokrát to bude západní štít se sochařskou výzdobou po dokončené obnově. Občerstvení na nádvoří zajištěno. Veškerý výdělek z akce je určen na obnovu zámku.

Antonínská pouť
V Proboštově na Teplicku slaví o víkendu pouť. Konat se bude v areálu Pohodlíčko u Proboštovského rybníka v sobotu i neděli.

Lounský KřikLoun
Hudební punkový festival v areálu Stromovka v Lounech se koná v sobotu 18. června od 12,00 hodin. Zahrají Plexis, Vision Days, Do řady, Průser a další. Vstupné 300 Kč.

Keramické trhy
Na zámku Ploskovice se v sobotu 18. června konají tradiční keramické trhy. Přijede několik desítek vystavovatelů. Otevřeno bude od 9,00 do 15,00 hodin.

Další akce můžete vyhledávat prostřednictvím Kalendáře akcí