reklama Advent a Vánoce 2023
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Žatecký pivovar opět vaří pivo

publikováno: 14.1.2023, kategorie: Turistika, autor: Tomáš Kassal

Sdílet: facebook twitter google+

Dobrá zpráva pro všechny, kteří vloni oplakávali zánik žateckého pivovaru. Od prosince se v jeho areálu opět vaří pivo. První sudy se již začaly stáčet a pivo v nich se bude prodávat během ledna. Od února se počítá i s prodejem lahvového piva, později se má přidat i plechovkové.

O pokračování tradice výroby žateckého piva se stará společnost Sedmý schod, což je také název jednoho z prodávaných piv. „Z původní nabídky piv Žateckého pivovaru budeme dál vyrábět tři značky, a to Žateckou jedenáctku, Plavčíka a Sedmý schod. Nová výrobní technologie umožňuje ale i výrobu svrchně kvašených piv, která jsou poslední dobou velmi oblíbená,“ popsal výrobu jednatel společnosti Sedmý schod Martin Kec. Výrobu piva zajišťuje zcela nová technologie, ve které se ročně může uvařit až 2500 hektolitrů piva, což je na minipivovar poměrně slušný objem.

Společnost Sedmý schod zároveň provozuje Restauraci U Orloje v areálu Chrámu chmele a piva, kde budou postupně dostupná všechna její piva. Vedle toho budou k dostání také v prodejně na Žižkově náměstí před pivovarem a v okolí města, takže pivovar ze Žatce zůstane významným regionálním výrobcem a pokračovatelem tradice měšťanského pivovaru, jenž byl založen před 222 lety.

Sedmý schod v areálu Žateckého pivovaru hodlá pokračovat i v dalších tradicích. „I nadále budeme provozovat Muzeum pivovarnictví Žatecka, které je stále otevřené. Od nové turistické sezóny znovu budou probíhat i prohlídky pivovaru. Návštěvníci mohou po muzeu vidět jak části starého pivovaru, třeba historickou varnu, tak i nový a moderní minipivovar,“ potvrdil Martin Kec.

Areál bude navíc dál spojen s největšími městskými akcemi, jako je Chmelfest a Dočesná, při nichž část programu probíhala v Žateckém pivovaru. „Tyto festivaly určitě hodláme dál podporovat a spolupracovat při nich s organizátory, na tom se nic nemění,“ ujistil jednatel společnosti.