e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Chomutov má nové místo pro cvičení

publikováno: 13.1.2023, kategorie: Sport, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Nové místo, kde si mohou zacvičit dospělí, větší děti i senioři, vzniklo v Chomutově mezi Chomutovskou a Bezručovou ulicí. Tvoří ho fitness stroje speciálně navržené pro silové a relaxační cvičení a také pétanque hřiště. Otevřelo se před závěrem loňského roku a vzniklo z podnětu občanů v rámci participativního rozpočtu.

„Instalovalo se zde 5 fitness strojů, které jsou vždy dva na jednom sloupu, takže si spolu cvičící mohou povídat. Najednou si zde zasportuje až 10 osob. Do prostoru se nově zhotovila i přístupová cestička z mlatového povrchu a pétanque hřiště. Starší občané určitě ocení komfortní lavičky s područkami a s ergonomií pro snazší usedání a vstávání. V oblouku za lavičkami u velké lípy byly vysázeny trsy okrasných travin, které na jaře dokreslí klidový prostor,“ komentuje Tereza Rödlingová, projektová manažerka z odboru rozvoje a investic.

Vybudování hřiště navrhly dvě obyvatelky Chomutova. Z participativního rozpočtu, o jehož rozdělení rozhodují občané, už vzniklo na 40 projektů. Do 26. února mohou obyvatelé města navrhovat své projekty na tento rok v rámci pátého ročníku.

Ilustrační foto: Pixabay.com