reklama Tipy na víkend
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Studio 3: Od ledna začala série přednášek o životě na Mostecku

publikováno: 13.1.2022, kategorie: Vzdělávání, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Vloni se v budově mostecké knihovny otevřel nový kulturní prostor - Studio 3 Ponte records. Návštěvníkům v originálním a útulném prostředí nabízí koncerty, divadla a nyní také série zajímavých přednášek. Leden začal pravěkem, únor bude pokračovat architekturou a urbanismem.

Mezi pravidelné akce Studia 3 patří každé úterý večer Hospodský kvíz. V programu se objevují koncerty, divadelní představení nebo třeba standup comedy vystoupení. V lednu začala série pravidelných pondělních přednášek o historii a současnosti Mostecka. Tento týden přednášel přední český odborník na pravěk Doc. PhDr. Miroslav Popelka o pravěku na Mostecku a v pondělí 24. ledna naváže přednáškou o Eduardu Štorchovi, který působil jako pedagog také na Mostecku.

V únoru vystoupí v rámci vlastivědných přednášek PhDr. Tomáš Pavlíček, Ph.D. z Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, specializující se na architekturu a výtvarné umění meziválečného období v severozápadních Čechách. "Tématem budou Proměny krajiny a sídel v severozápadních Čechách. 7. února bude hovořit o proměnách krajinného reliéfu Mostecka a celého Ústeckého kraje od druhé poloviny 19. století do současnosti. Ukáže architektonické, urbanistické a dopravní změny, které určují současnou podobu kraje nejen na dobových snímcích, mapách či plánech, ale také pohledem umělců zabývajících se krajinou," informovala Eva Hladká. Na tuto přednášku naváže v pondělí 21. února povídání o Starém Mostu. Obě začínají v 17,00 hodin.

Studio 3 Ponte records najdete v bývalém kině Mír, pod Městskou knihovnou Most, vchod do Studia je od ZUŠ. Vstupenky jsou k dispozici ve studiu každý den od 9,00 do 17,00 hodin nebo před akcí.