e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Běžecké trasy se objevují přímo ve městech

publikováno: 12.2.2021, kategorie: Sport, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Sněhová nadílka posledních dní a tuhý mráz umožnil upravit běžecké trasy přímo ve městech a jejich bezprostředním okolí. Města tak vycházejí vstříc omezeným možnostem cestování během lockdownu. Zaběžkovat si můžete v Chomutově, Litvínově nebo Mostě.

Dnes ráno, tedy v pátek 12. února, proběhne vyznačení stop kolem celé rekreační plochy Nové Záluží v Litvínově. Město žádá neběžkaře, aby nevstupovali do stop.

Běžecké stopy jsou upravené také v Mostě - na Matyldě a hipodromu. "Jsme rádi, že letos napadlo alespoň tolik sněhu, abychom mohli upravit stopy pro běžkování. Věříme, že tím Mostečanům uděláme radost. Protože nebudou muset na běžky vyrážet za město do lesa, ale dojdou si na stopu klidně z domova pěšky," vzkazuje vedení města Mostu. Okruh na Matyldě vede po okružní cestě a dostanete se něj hned z parkoviště. Čeká na vás více než šestikilometrový okruh. Okruh na hipodrom pak začíná u dětského hřiště a je veden podél celého závodiště na in-linové dráze, měří přibližně 3,5 kilometru.

Již delší dobu upravuje stopy město Chomutov v Bezručově údolí. „Zhruba osmnácti kilometrovou trasu až na Třetí mlýn v podobě dvou běžkařských stop vedoucích nahoru a dolů upravujeme strojově již čtvrtým rokem. Díky tomu může být nejhlubší údolí Krušných hor naplno využíváno i v zimním období,“ řekl primátor Chomutova Marek Hrabáč. Po levé straně na začátku stezky si na své přijdou také sáňkaři a pro pěší turistiku je k dispozici stezka po modré. Bezručovo údolí bylo naposledy protaženo v pondělí, další trasy pracovníci Technických služeb Chomutov upravili ve Výsluní, Hoře Svatého Šebestiána a Boleboři.

Pokud se chystáte mimo město, podmínky jsou ideální, v Krušných horách je třeba počítat s velkým mrazem. Na Mezihoří a v okolí Mezihořského vršku na Chomutovsku je upraveno 14 km tras. Trasy začínají na horní stanici malého vleku, poblíž parkoviště u sjezdovek.

Ideální podmínky panují v oblasti Krušnohorské lyžařské magistrály KH západ. V horách však stále sněží, takže některé stopy mizí pod přívalem nového sněhu. Okolo Perninku je upravena osvětlená stopa, takže tam můžete vyrazit i po setmění. V okolí Božího Daru je upraven velký okruh Ježíškovy cesty, okruh Karlova běhu a také magistrála v úseku Rolava - Jelení - Pernink - Boží Dar. Další úpravy tratí budou probíhat v noci na sobotu, například magistrála Bublava - Rolava, Bublavský okruh, Horní Blatná - Potůčky, Mílovská cesta, bruslící okruh u Špičáku.

Na Lesné je upraven asi desetikilometrový úsek na Lesenské pláni, parkoviště jsou přístupná a okénko v restauraci otevřené. Na Lesné navíc nabízí návštěvníkům novinku - upravenou ledovou plochu. Je přístupná po předchozí dohodě v Infocentru.

Na Dlouhé Louce je připraveno 68 kilometrů tratí, okruhy Vrch Tří pánů, Žebrácký roh, Fláje a Vysoká Mýť byly naposledy upraveny v noci na pátek. Úpravy stop na Dlouhé Louce nebo Lesné můžete podpořit koupí známky.