e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tipy na víkend 13. až 15. května

publikováno: 11.5.2022, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Nabitý květnový víkend láká k ochutnávání. V sobotu můžete začít férovou snídaní, pokračovat food festivalem v Mostě a gulášovým festivalem v Meziboří, děti vzít na cukrovou vatu na novohradské pouti a zakončit to koštem vína v Žernosekách. Přidáme i hudební tipy, slavnosti a festivaly.

Zahájení turistické sezony
Teplice a Destinační agentura Krušné hory pořádají zahájení turistické sezóny v sobotu 14. května od 13,00 hodin v Zámecké zahradě v Teplicích. Těšit se můžete na bohatý kulturní program, nabídku turistických informačních center, ukázky a prodej regionálních značek, ukázky a vystoupení teplických spolků a organizací, soutěže pro děti a Pohádkový les Skřítkové a víly. Hudební program zahrnuje vystoupení Big Bandu a Dixilandu Teplické konzervatoře a žáků ZUŠ, kapely Public Fusion a Flétnového kvintetu.

Férová snídaně
Férová snídaně je největší česká akce na podporu pěstitelů ve světě. V sobotu 14. května máte příležitost setkat se s přáteli a zároveň ukázat svůj zájem o férové pěstování plodin na celé planetě. Letos se venkovní piknik vrací po dvou letech pauzy. Kde si ho můžete užít, se dozvíte v dnešním přehledu v Magazínu.

Food Festival
Nákupní centrum Central Most a Statutární město Most si pro milovníky jídla připravili téměř 30 stánků s jídlem a pitím, odpočinkovou zónu, hudební vystoupení, karikaturistu či sladký koutek pro mlsné jazýčky. To vše nabídne v pořadí druhý ročník oblíbeného Food Festivalu. Central Most navíc oslaví své 14. narozeniny, takže je pro každého připravena porce selátka s pivem zdarma, a to v sobotu 14. května. Více se dozvíte v článku Mostecké centrum bude patřit jídlu. Koná se druhý ročník Food Festivalu.

Novohradská pouť
Po dvouleté pauze se vrací tradiční Novohradská pouť na zámku v Jimlíně na Lounsku. Konat se bude o víkendu 14. a 15. května. Otevřeno bude vždy od 10,00 do 17,00 hodin. Těšit se můžete na historickou hudbu, šerm, kejklíře, kata, praporečníky a bubeníky, hudební divadlo. Vstupné dobrovolné.

Otevřený rozhlas
V sobotu 14. května se otevře čtrnáct rozhlasových stanic v celé republice a mezi nimi také pracoviště Českého rozhlasu v Ústí nad Labem, Na schodech 10. V programu od 10,00 do 16,00 hodin vás čeká dětský den s Maxipsem Fíkem, komentované prohlídky budovy, atrakce pro děti a hudební vystoupení. Vstup zdarma.

Kludského zahrada
V Jirkově, v zahradě Kludského vily, kde sídlí městská knihovna, se v sobotu 14. května koná multižánrový festival. Čeká vás výtvarný worshop, koncert Yellow Sisters Zvěřinec, vystoupení kejklíře, divadlo a koncerty skupin Maniac a V3ska. Program začíná v 15,00 hodin a vstup je 100 a 50 Kč.

Guláš Fest
Milovníci guláše by měli zamířit do Meziboří na Litvínovsku. V sobotu 14. května se tam koná festival tohoto jídla, a to v hospůdce na sjezdovce. Připraveny jsou ochutnávky soutěžních gulášů, program pro děti, cimbálovka. Začátek v 15,00 hodin.

Kyselské slavnosti
V Kyselce, dříve slavném lázeňském městě u Ohře v Karlovarském kraji, se konají v sobotu Kyselské slavnosti. Čeká vás jedna zábavný program s hudbou, stánky či dětskými atrakcemi, ale také zajímavé dokumentární filmy a povídání o obnově lázní. Probíhat budou v kině, které se po modernizaci slavnostně otevře.

Otevření hřiště
V pátek 13. května se v Klášterci nad Ohří slavnostně přestřihne páska u multifunkčního hřiště v Lesní ulici, a to za účasti dětí z mateřských škol, pro které je připravený zábavný program. V sobotu 14. května od 9,00 hodin následuje turnájek a ukázka místních sportovních oddílů, vyzkoušet si můžete i střelbu z luku. 

Slavností stepí
O víkendu můžete nahlédnout blíže do přírody stepí Lounského středohoří. V sobotu 14. května se u kopce Raná koná další ročník Slavností stepí. Vyrazit můžete na exkurze, pozorovat sysly, uvidíte zpracování ovčí vlny i soutěže ovčáckých psů. Podrobnosti k programu najdete zde

Ústecký Majáles
Velký hudební program se chystá na sobotu 14. května v letním kině v Ústí nad Labem. Vystoupí Tomáš Klus, UDG, Vojtaano či Mirai, připraveno bude i občerstvení, doprovodný zábavný program a stánky. Brány letního kina se otevřou v 11,00 hodin. Vstupenky stojí 450 Kč pro dospělé, děti do 8 let neplatí.

Žernosecký košť
Obec Velké Žernoseky na Litoměřicku pořádá XIV. ročník vinařského koštu, který se koná 14. května od 13,00 hodin v místním kulturním domě. Degustovat se budou vína z Litoměřické oblasti. Pro návstěvníky bude připraveno kryté venkovní posezení, občerstvení, zahraje kapela No Name Lt. Vstupné 200 Kč zahrnuje katalog vín a degustační skleničku.

Staročeský jarmark
V areálu baziliky Panny Marie Bolestné v Krupce na Teplicku pořádá zdejší Biskupské gymnázium Staročeský májový jarmark. Otevřeno bude mít v sobotu 14. května od 13,00 do 17,00 hodin. Nakoupit můžete u stánků s dekoračními výrobky, kosmetikou či dobrotami. V programu jsou hudební vystoupení, promítání i pověsti, zároveň můžete vyrazit na komentované prohlídky varhan nebo se zapojit do tvůrčích dílen.

Další akce můžete vyhledávat prostřednictvím Kalendáře akcí

Foto: Zámek Nový Hrad.