e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Celý rok můžete natáčet a fotit Krušné hory

publikováno: 11.1.2022, kategorie: Turistika, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Destinační agentura Krušné hory ve spolupráci s Nadačním fondem Obnova Krušnohoří vyhlašuje tradiční letní soutěž pro všechny nadšené fotografy a youtubery z řad amatérů i tak profesionálů. Na vaše fotky a videa v agentuře čekají do konce prázdnin.

Své snímky a videa zachycující krásy Krušných hor můžete zasílat elektronicky na adresu soutezdakh2022@seznam.cz a to v termínu od ledna do 31. 8. 2022. Vítězné fotografie a videa budou vybírány odbornou porotou a veřejností. Ze zaslaných fotografií bude odbornou porotou vytvořen kalendář pro rok 2023 a na vítěze z hlasování veřejností obou kategorií čekají ceny v hodnotě 5 000 Kč.

"Fotografie musí geograficky pocházet z území Krušných hor, z české i německé strany Cílem je zvěčnit Krušné hory v těch nejzajímavějších podobách v každém ročním období. Pro letošní rok bychom uvítali i fotografie objektů charakterizující Krušné hory, nejen přírodu," vysvětluje Petra Petrlíková z Destinační agentury Krušné hory.

Do soutěže budou přijaty pouze digitální fotografie, které budou splňovat následující parametry: formát JPG, TIF, PSD. Minimální velikost snímku 3 720 x 2 480 pixelů, fotografie by měla mít minimálně 150 DP a orientace na šířku. Každý účastník má právo zaslat do soutěže maximálně 5 snímků. U videí pak platí následující pravidla: délka záznamu max. 60 vteřin, formát 16:9, MP4, rozlišení 720p a větší. Nezapomeňte na průvodní informace - jméno autora a jeho e-mailovou adresu, telefonní číslo, název a krátký popis fotografie. 

Podrobná pravidla soutěže najdete na www.krusnehory.eu.