reklama Adventní a vánoční Speciál 2022
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tipy na víkend 11. až 13. listopadu

publikováno: 9.11.2022, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Tento listopadový víkend patří vínům a lampionům. Můžete tedy vyrazit na ochutnávku svatomartinských vín nebo s dětmi zamířit do průvodu luceren a lampionů. Pobavíte se v Postoloprtech na divadelním festivalu, zabruslíte si v Mostě a dokonce se rozsvítí i první vánoční strom.

Rozsvícení vánočního stromu
V pátek 11. listopadu v 17,00 hodin jsou všichni, kdo už se nemohou dočtkat vánočního času, ke slavnostnímu rozsvícení vánočního stromu a výzdoby nákupního centra Central Most za účasti primátora města Most, Jana Paparegy. Pro děti bude samozřejmě připraven zajímavý doprovodný program a malování na obličej, pro dospělé zase ochutnávka svařáku. Více o programu v dnešním článku.

Festival smíchu
Pojďte se smát do Postoloprt. O víkendu se tam koná osmý ročník divadelního Festivalu smíchu. Pobaví vás čtyři ochotnické soubory, hraje se vždy od 19,00 hodin v divadle Postoloprty. V pátek 11. listopadu to je hra Sborovna souboru Mošna Vraňany - Mlčechvosty, v sobotu zahraje domácí ĎAS Klouzák hru Ty jsi náš Mesiáš a v neděli 13. listopadu DK Jirásek Česká Lípa Molierova Lakomce. Program zakončí ve čtvrtek 17. listopadu Divadelní soubor Karel Čapek Děčín s příběhem Casanova na duchcovském zámku.

Tvořivá dílna a jóga
Mederův dům v Žatci pořádá v sobotu 12. listopadu tvořivou dílnu, kde se můžete naučit vyrábět adventní věnce z keramiky a skla. Začátek je ve 14,00 hodin a počet míst je omezen, takže je nutná rezervace například na FB Spolek Mederova domu. Od 17,00 do 19,00 hodin se pak můžete s lektorkou Lucií Sedláčkovou seznámit s jógou.

Na víno
V Chomutovské knihovně můžete ochutnávat v sobotu 12. listopadu vína od českých, moravských i zahraničních vinařů a samozřejmě i svatomartinské. Festival Víno v atriu potrvá od 11,00 do 17,00 hodin a víno bude i čím zakousnout. Další ochutnávka, tentokrát svatomartinských vín, bude v litvínovské Citadele. Začíná 12. listopadu v 18,00 hodin a dvacítku vín doproví živá hudba.

Zakončení sezóny
Destinační agentura Dolní Poohří zakončí turistickou sezónu slavnostně, a to v Kulturním centru v Klášterci nad Ohří v sobotu 12. listopadu od 18,00 hodin. Součástí galavečer bude nejen řada vystoupení a hudba, ale také vyhlášení vítězů Ohřecké osmičky 2022 a fotosoutěže Poohří vaším objektivem.

Kadaňská cesta svatého Martina
Tradiční kadaňský lampionový průvod městem proběhne na svátek sv. Martina, tedy 11. listopadu. Sraz je tentokrát na Mírovém náměstí v 17,00 hodin, odkud společně vyrazíte na pouť k františkánskému klášteru. V klášterních zahradách vás čeká v 17,30 hodin svatomartinské přivítání, lámání preclíků a program pro děti. Otevřeno bude také posezení Konírna. Program zakončí promítání pohádky od 18,00 hodin na nedaleké Střelnici.

Svatomartinské lucerničky
Další akce ke svatému Martinu se chystá v sobotu 12. listopadu v Oseku, kde je pro děti připravena trasa od DDM Duchcov na koupaliště. Start je v 16,30 hodin. Na koupališti bude připraveno svatomartinské menu a program pro děti. Kartičky na cestu je třeba vyzvednout v DDM.

Lucerničky na Resslu
Další procházku s lucernami a lampiony připravuje Středisko volného času v Mostě. Vychází v pátek 11. listopadu od 16,00 hodin na Resslu. Děti čekají úkoly a opékání buřtů.

Průvod s koncertem
Svatomartinský průvod vyrazí také v Podbořanech. V 15,30 hodin začne na náměstí ochutnávka a prodej svatomartinského vína a poslechnete si koncert Evy Kleinové v kulturním domě. Od 17,15 hodin začíná lampionový průvod a na náměstí dorazí svatý Martin.

Teplický Cimes
V Teplicích pokračuje o víkendu festival židovské kultury Cimes. V sobotu večer se můžete v Beuronské kapli gymnázia těšit na koncert v jazyce ladino a v neděli odpoledne vyrazit na procházku městem a poznat architekturu a osudy teplických židů. Podrobný program festivalu najdete v tomto článku

Začíná bruslení
Na svatého Martina si můžete přijít do mosteckého Radničního parku poprvé zabruslit. Na slavnostním zahájení se od 16,00 hodin představí sportovní kluby krasobruslařů a hokejistů Mostečtí lvi. Po exhibici už bude vonlé bruslení.

Další tipy můžete vyhledávat prostřednictvím Kalendáře akcí

Ilustrační foto: Pixabay.com