e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Kinematograf rozšíří nabídku filmových produkcí pod otevřeným nebem

publikováno: 9.7.2021, kategorie: Divadlo a film, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Pojízdné kino bratří Čadíků už několik let brázdí Českou republiku. Tento týden přijede i do našeho kraje. Začíná v Žatci 9. července, odkud se přesouvá do Kadaně, na zámek Nový Hrad a do Postoloprt. Venkovní promítání ale nabízí i řada dalších měst, kterým chybí letní kina. Podívejte se, kde všude můžete do venkovního kina.

Stálá letní kina fungují v Žatci, Klášterci nad Ohří, Chomutově nebo v Bílině na Kyselce. V improvizovaném kině se promítá také na nádvoří zámku v Teplicích, další kino je vybudované na koupališti v Duchcově a na koupališti u Koldomu v Litvínově. Několik filmů nabídne divákům také letní scéna v areálu Benedikt v Mostě.

Promítání filmů je v plánu i v menších obcích. Na fotbalovém hřišti v Louce u Litvínova se zastaví putovní kino v pátek 16. července s filmem Příliš osobní známost. Další film bude k vidění 30. července, rozhodne hlasování obyvatel. V Jirkově se bude promítat v červenci a srpnu v Olejomlýnském parku.

Nabídku teď rozšiřuje ještě pojízdný Kinematograf bratří Čadíků, který projede Dolním Poohří. Začíná 9. července na náměstí v Žatci a nabízí čtyři české filmy - Meky, Havel, 3Bobule a pohádku Mlsné medvědí příběhy. Od 13. do 16. července bude parkovat na náměstí Míru v Kadani, poté se přesouvá na nádvoří zámku Nový Hrad v Jimlíně. Končí v zámecké zahradě v Postoloprtech od 21. do 24. července, kde promítání každý večer doplní také hudební vystoupení.

Foto: Kinematograf bratří Čadíků.