e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Zahrady se příští týden otevřou: zoologické i botanické

publikováno: 8.4.2021, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Vláda trochu pootevřela vrátka a návštěvníky pustí do zoologických i botanických zahrad. Zvlášť ty první už hlasitě po otevření volaly, protože jim docházely peníze. Zoo v Ústí nad Labem a Děčíně se otevřou v pondělí, teplická botanická v úterý. Ve čtvrtek potvrdil otevření i zoopark Chomutov. AKTUALIZOVÁNO

Zahrady v České republice jsou kompletně uzavřené již od 18. prosince loňského roku, tedy téměř čtyři měsíce. Vláda rozhodla tento týden o zmírnění opatření, ovšem s mnoha omezeními jako je přísná hygiena, uzavření vnitřních expozici či omezení kapacity.

Botanická zahrada v Teplicích bude otevřeno poprvé v úterý 13. dubna, zatím budou pro prohlídky k dispozici jen venkovní prostory, skleníky zůstanou uzavřené. Kvůli tomu nabízí botanická návštěvníkům slevu až 2/3 ze vstupného, zda ji využijí nebo zaplatí více, nechává zahrada na nich. Překročení vládou stanoveného limitu kapacity se ředitel zahrady neobává, neboť je dostatečně veliká. Do zahrady přichází jaro, takže bude i ve venkovních prostorách mnoho k vidění.

Zoologická zahrada v Ústí nad Labem již oznámila, že se otevře hned v pondělí 12. dubna a to denně od 9,00 do 19,00 hodin. Otevřena bude pouze dolní pokladna. I zde budou otevřeny jen venkovní expozice a výběhy zvířat, povinností jsou zakryté dýchací cesty. Nebudou probíhat ani žádné předváděcí akce a uzavřeno zůstane i občerstvení. Volné vstupenky a permanentky zahrada prodlužuje do 31. července 2021.

Ve stejný den se otevře i zoo Děčín. Od pondělí 12. dubna bude otevřeno denně od 8,00 do 18,00 hodin. Kapacita zahrada je omezena na 400 osob, nebudou probíhat žádné akce ani komentovaná krmení. Otevřen bude pouze venkovní areál, Ptačí dům a Rajské ostrovy zůstanou zavřené. Zoo Děčín v současné době nabízí nákup "dobrolístků" přes e-shop, které zahrnují nejen vstupenku, ale i podporu pro uzavřenou zahradu.

Ve čtvrtek na náš dotaz potvrdil otevření také zoopark v Chomutově, který bude návštěvníkům přístupný hned od pondělí 12. dubna. Otevřené budou oba dva vstupy, a to od 9,00 do 18,00 hodin, vnitřní expozice a zooshop jsou zavřené.