reklama Františkánský klášter Kadaň
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Zámek Krásný dvůr nabízí zážitkovou hru v parku

publikováno: 8.2.2021, kategorie: Pro děti, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Stát mladým hrabětem, ujmout se vlády nad rozsáhlým panstvím a dostát svým dvorským povinnostem - takový úkol čeká na návštěvníky zámeckého parku v Krásném Dvoře. Zážitkovou hru pro návštěvníky připravila správa zámku a zapojit se do ní můžete kdykoliv v průběhu února.

"Jste hrabě Jan Rudolf Černín. Píše se únor roku 1777. V červnu vám bude 20 let. Před měsícem vám zemřel otec, hrabě Prokop Vojtěch Černín. Bezprostředně po jeho smrti jste se stali 3. vladařem domu hradeckého a dědičným nejvyšším číšníkem Českého království. Musíte převzít správu panství a dvorské povinnosti spojené s Vaší dědičnou funkcí. Čas vaší bezstarostnosti tím skončil," tak začíná příběh, jeho součástí se mohou stát návštěvníci zámku po celý únor. Zámecký park se promění v Evropu, po níž putujete, sbíráte zkušenosti, budujete kariéru, účastníte se společenského života. "Za každý splněný úkol postoupíte na kariérním žebříčku o stupeň výš – získáte titul odpovídající vašim dovednostem a indicii, která vám pomůže najít cestu k 6. stanovišti, kde vás čeká odměna v podobě ocenění nejvyššího," vysvětlují pořadatelé.

Pracovní list za 50 korun si můžete vyzvednout na zámecké bráně. Nezapomeňte vzít si s sebou tužku, vhodnou obuv a dobrou náladu. Hra zabere přibližně dvě až tři hodiny a je vhodná pro rodiny s dětmi.

Foto: Státní zámek Krásný Dvůr.