reklama Františkánský klášter Kadaň
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tipy na víkend 9. až 11. července

publikováno: 7.7.2021, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Druhý červencový víkend nabízí velké množství koncertů a festivalům pod širým nebem. Pro děti přidáme také výlety do historie – za Indiány, vojáky z československého opevnění nebo husity.

Indiáni v Březně
Bitva o zlato v Black Hill‘s vypukne v sobotu 10. července u Března na Chomutovsku. Indiáni se tam utkají s kavalérií generála Custera. Program probíhá od 10,00 do 20,00 hodin a zahrnuje řadu ukázek, muziku a hlavní bitvu ve 14,00 hodin.

Ohřecká Osmička
V neděli 11. července pokračuje pátou etapou turisticko-běžecký seriál Destinační agentury Dolní Poohří Ohřecká Osmička. Tentokrát zavede do nádherného areálu nedostavěného chrámu v Panenském Týnci na Lounsku. Start pro pěší a děti je v 10,30 hodin, pro běžce v 11,00 hodin. Přihlášky na webu Osmičky.

Klášterecké hudební prameny
O víkendu pokračuje na zámku v Klášterci nad Ohří hudební festival, spojující klasickou a populární hudbu. V pátek dorazí Meky Žbirka, jeho koncert je však již vyprodaný. V sobotu zazpívá Lenka Filipová a v neděli program uzavřou Cigánski diabli. Více o programu festivalu se dočtete zde. Součástí programu je také páteční otevření výstavy mozaiek zpěvačky Ireny Budweiserové v galerii Kryt. Začíná v 17,00 hodin a doprovodí ji Jaroslav Svěcený.

Odpoledne s Kočičákem
Muzeum Československého opevnění na Kočičáku přichystalo na sobotní odpoledne připraven program s výstavou výzbroje, střelnicí a malováním bunkrů. Odehraje se v Městském parku v Chomutově od 15,00 do 18,00 hodin. Naváže na něj hudební večer s kapelou ExperiPent od 19,00 hodin.

Únik z věže
Dokážete uniknout z uzamčené Mikulovické brány? Vyzkoušet to můžete o víkendu, kdy se v bráně v Kadani koná úniková hra. Ta sobotní bude zaměřená na období husitských válek, nedělní se věnuje historii Kadaně. Začátky každou celou hodinu od 13,00 do 19,00 hodin.

Výlet na Žerotín
Na zříceninu hradu Žerotín nedaleko Panenského Týnce na Lounsku se můžete vydat s odborníky v sobotu 10. července. Komentovaná prohlídka v rámci projektu Archeologické léto začíná ve 14,00 hodin. Vstup je zdarma. Místo si předem rezervujte v kalendáři https://archeologicky-ustav-av-cr.reservio.com/. Kromě toho si můžete vybrat také komentovanou prohlídku Archeoskanzenu Březno od 10,00 či 14,00 hodin.

Cyklovlakem do Krušných hor
Tuto sobotu 10. července vyjíždí poprvé historický cyklovlak na trase z Klášterce nad Ohří přes Kadaň a Chomutov do Vejprt. Odjíždí v 8,45 hodin a na horách je v půl jedné, zpátky se pak vrací ve 14,00 hodin. V Křimově malá zastávka na občerstvení a opékání špekáčků. Jízdné 50 Kč jedním směrem.

Hudba a festivaly
Další ročník oblíbeného fesťáku Rašovické dunění se koná v sobotu 10. července v Rašovicích u Klášterce nad Ohří. Od 15,00 hodin zahrají Šťastnej den, Trojka, Barbucha, Primitiv Akustik, Echt. 
V Teplicích se chystají dva koncert na letní scéně na letišti. V pátek od 19,00 hodin to bude kapela UDG a v sobotu 10. července skupiny Krucipüsk a SPS.
V sobotu ale můžete vyrazit také na náměstí Svobody, kde se koná šestý ročník multižánrového festivalu Teplice Free Live. Hrát se bude od 14,30 do 22,00 hodin.
V zámecké zahradě v Postoloprtech zahrají v sobotu 10. července od 19,00 hodin Eva Henychová a Slávek Klecandr.
Lounskou třináctu s Josefem Zímou si můžete přijít poslechnout v neděli 11. července od 15,00 hodin do Pavilonu A lounského výstaviště.
Hard-rocková kapela Ruce nohy bude hrát v pátek 9. července na zámku v Pátku nad Ohří.
V zahradách kadaňského Františkánského kláštera se v sobotu 10. července koná od 16,00 hodin koncert kapely Něžná noc Blanky Šrůmové a Jana Sahary Hedla.
V letním kině na ostrově v Litoměřicích koncertuje v sobotu od 21,00 hodin kapela Divokej Bill.
V rámci festivalu Otevřeno v Chomutově hrají na Kamencovém jezeře v pátek od 19,00 hodin kapely Prago Union a PSH.

Foto: Muzeum československého opevnění na Kočičáku.