e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tipy na víkend 9. až 11. června

publikováno: 7.6.2023, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Přes dvě desítky zajímavých akcí nabízí přehled na tento červnový víkend. Víkend otevřených zahrad, modelářská výstava, pivní slavnosti, Casanovské slavnosti, víkend s trucky, den s vojáky, pohádková divadelní přehlídka... a pokračují také dětské dny.

Mezinárodní den archívů
V rámci toho svátku si budete moci prohlédnout archiv a depozitáře v Kadani. Uvidíte ukázky archiválií před a po zásahu restaurátorů. Prohlídky začínají v 10,00 a 17,00 hodin před vchodem v ulici B. Němcové.

Den s modeláři
Druhá modelářská výstava Severočeského leteckého archivu se v Oblastním muzeu a galerii v Mostě uskuteční po třech letech, v termínu od 10. do 24. června. V sobotu 10. června budou po celý den probíhat ukázky tvorby modelů. Více se dozvíte v článku Plastikoví modeláři se vrací mosteckého muzea.

Gulliverovy cesty
Na netradičním místě - v budově mosteckého magistrátu - bude mít premiéru poslední předprázdninová inscenace Divadla rozmanitosté. Podivuhodné muzeum Lemuela Gullivera otevře své brány 10. června v 17,00 hodin a ještě tentýž večer se uskuteční dvě reprízy. Více se dočtete v článku Na magistrátu se otevře Gulliverovo podivuhodné muzeum.

Afterparty dětského dne
Pozdní dětský den mohou děti oslavit v neděli 11. června na tržišti Chomutov v bývalém areálu Banda. Od 13,00 do 17,00 hodin je pro ně připraveno zábavné odpoledne, možnosti jízd na koni a malování na obličej.

Víkend otevřených zahrad
Druhý červnový víkend se slaví po celé Evropě víkend otevřených zahrad. Připojí se také řada zámeckých parků i soukromých zahrad v Ústeckém kraji. V tomto článku jsme pro vás připravili tipy na místa, kde se v sobotu a neděli 10. a 11. června chystají zajímavé programy.

Oslavy Mederova domu
V neděli 11. června slaví Mederův dům v Žatci 1. narozeniny, respektive rok od otevření veřejnosti. Od 10,00 do 18,00 hodin bude v domě připraven bohatý program, který mimojiné nabídne hledání pokladu, vaření na kachlovém sporáku, dvě divadelní představení Žatecký historický spektákl II. v 16,00 a 17,00 hodin, soutěž o nejkrásnější přání Mederovu domu a další program.

Kadaňské pivní slavnosti
Františkánská zahrada v Kadani se na jeden den opět promění v pivnici. I letos se můžete těšit na piva z 12 různých pivovarů, hudbu a jídlo. Hrají například The Crash, So Fine, Tajfun, Piknik (Michal Tučný revival), Flaškinet (hru na láhve) nebo bubeníci z Drum Band F. Z. Celou akcí bude provázet moderátor Martin Šíl. Začátek v 10,00 hodin.

Dechovky v klášteře
Na pivní slavnosti v kadaňském klášteře naváže v neděli 11. června Festival lidových a dechových hudeb. Od 13,00 hodin hrají Libkovanka, Táboranka, Šumavanka.

Pohádková Lesná
Na Lesné v Krušných horách se otevře v neděli 11. června ve 13,00 hodin stezka pro děti plná večerníčkových postav. Připraveny jsou sladké odměny, soutěže, rébusy a hlavolamy a také živá muzika.

Hrad v baště
V kadaňské baště na hradbách se v pátek 9. června otevírá nová výstava, která bude vyprávět příběh nedalekého hradu Perštejn. Uvidíte 3D model hradu, dozvíte se o obléhání a uvidíte archeologické nálezy. Vernisáž se koná v 17,00 hodin, výstava bude otevřena do konce sezóny, teď v červnu o víkendech.

Sraz historických vozidel
V Litvínově na Loučkách mají v sobotu 10. června sraz majitelé historických aut. Kromě výstavy a spanilé jízdy vás pobaví také herec Pavel Nový a imitátor Petr Jablonský. Program začíná v 8,00 hodin.

Komořanské dětské hry
Děti se mohou celý den bavit v areálu Matylda v Mostě. Severočeská teplárenská tam pro ně chystá zábavné Komořanské dětské hry. Od 8,00 do 18,00 hodin mohou soutěžit nebo se bavit s klauny, iluzionistou, při diskotéce nebo vystoupení Pepe a Pipi.

Loutková zahrada
Sobotu plnou divadla nabídne klášterní zahrada v Žatci. Program odstartuje v 9,00 hodin premiéra hry souboru Jitřenka Boháč a Boháč, následují pohádky Honza, Čert a Kašpárek, Locia, odpoledne Uši pro princeznu, Neposlušná kůzlátka a Ostrov splněných přání. Večerní představení Punch a Judy souboru Buchty a loutky od 19,30 hodin je pak určeno dospělým. Kromě divadla se mohou děti bavit v dílničkách nebo si poslouchnout vystoupení ZUŠ Žatec. Celodenní vstupné je 60 korun.

Den s Kočičáky
Den muzeem československého opevnění na Kočičáku je připraven na neděli 11. června od 10,00 hodin v Masarykových sadech v Lounech (výstaviště). Po celou dobu budou probíhat komentované prohlídky pevnosti na výstavišti a ukázka výstroje a výzbroje československé armády. Pro děti je připraven branný den u pevnosti – překonávání překážek, protiplynová nauka, topografie, střelba ze vzduchovky, spojařský kurz, pořadový výcvik. Ve 14,00 hodin se uskuteční přednáška v pavilonu Josefa Fouska o historii lounského opevnění z let 1937–1938.

Zámek pro děti
Speciální dětské prohlídky chystá na víkend zámek Duchcov. Společně s panem hrabětem se děti podívají do nejzajímavějších zámeckých komnat, kde se dozví, jak žilo duchcovské panstvo z rodiny Valdštejnů. Výklad bude proložen loutkovým divadlem. Na závěr budou děti vyznamenány zámeckou stužkou. Prohlídky vycházejí v těchto časech: 10:15, 13:15, 15:15, 16:15 hodin po oba dny.

Útulek fest
Tradiční ústecký benefiční festival Útulek Fest se potřetí vrátí do Cyklokempu Loděnice, který se nachází přímo u cyklostezky na břehu řeky Labe v Brné. Mezi největší taháky 22. ročníku patří o víkendu 9. a 10. června populární Gaia Mesiah, legendy Švihadlo a Zuby Nehty nebo domácí Točílas s Houbou. Z výtěžku organizátoři nakoupí krmení pro psy a kočky. Podrobný program na www.utulekfest.cz.

Truck week
Na letišti v Panenském Týnci na Lounsku se koná o víkendu akce je pro všechny milovníky velkých aut. Na Truck Weeku najdete v pátek a sobotu vozy od malých dodávek až po velké osvětlené náklaďáky. Návštěvníci tam najdou mnoho stánků s občerstvením i truck doplňky. Akci bude moderovat Bára Tlučhořová. O hudební produkci a večerní zábavu se budou starat střídavě Karel Fiala a DJ John Hard. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý doprovodný program plný soutěží, spanilé jízdy po regionu, exhibici truck vozů apod. 

Hasičský víceboj
V neděli 11. června se uskuteční již 8. ročník tradičního hasičského víceboje TFA - výstup na zámeckou věž v Klášterci nad Ohří. Soutěže začínají v 10,00 hodin. Prověřit svoji fyzickou i psychickou kondici mohou i návštěvníci. Prvních deset přihlášených můžů a žen si může vyzkoušet náročný program - nejen výstup na zámeckou věž, ale také přenášení barelů, keiser box, přesouvání pneumatik a další.

Casanovské slavnosti
Jednoho ze svých nejslavnějších obyvatel si o víkendu připomíná město Duchcov. Tradiční Casanovské slavnosti začnou v pátek 9. června večer příjezdem Casanovy na zámek. V pátek a sobotu pak bude program pokračovat koncerty, programy pro děti, jarmarkem. Více se o něm dozvíte v článku Duchcov bude žít o víkendu Casanovskými slavnostmi.

Další tipy můžete vyhledávat v Kalendáři akcí

Foto: Tomáš Branda.