e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Opera Carmen pod širým nebem se přesouvá na červen

publikováno: 7.5.2021, kategorie: Divadlo a film, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Městskému divadlo v Žatci nezbývá než opět přeložit termín plánovaného open air operního představení v letním kině. Diváci ji měli vidět už vloni v květnu, poslední termín je stanoven na sobotu 26. června.

Již třetí ročník operního open air představení se měl konat původně v květnu loňského roku. Severočeské divadlo v Ústí nad Labem pro diváky připravilo jedno z nejznámějších operních děl - Bizetovu Carmen. Kvůli pandemii se přesunula opera na září, tehdy však zhatila plány karanténa členů souboru ústeckého divadla. Dalším domluveným termínem byl 22. květen. Ani ten se však neuskuteční. "Městské divadlo v Žatci je na základě aktuální situace a vývoje rozvolňování epidemiologických opatření nuceno opět přesunout naplánované operní představení. Po dohodě s účinkujícím souborem opery, baletu a orchestru Severočeského divadla Ústí nad Labem přesouváme živé provedení opery Carmen na náhradní termín 26. června 2021," informoval Jan Masopust.

Představení se bude odehrávat v v Letním amfiteátru ve Vrchlického ulici v Žatci. "Vzhledem k pozdějšímu stmívání bude čas začátku představení posunut na 21,30 hodin, areál se otevře ve 20,00 hodin," doplňuje Masopust.

Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. Do 13. června lze zakoupit vstupenky za zvýhodněnou cenu 550 a 650 korun, a to na webu www.operazivevzatci.cz.

Foto: Městské divadlo Žatec.