reklama Veselé a informované! Vánoce 2021
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tipy na víkend 8. až 9. října

publikováno: 6.10.2021, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Říjen je časem pouštění draků a posvícenských zábav. Našli jsme pro vás oboje . Posvícení budou slavit v Braňanech a drakiády v Brandově, Oseku a Fojtovicích. Pro sportovně založené máme i dva běhy, s pivem i bez.

Braňanské posvícení
V Braňanech na Mostecku oslaví v sobotu 9. října tradiční posvícení. Program začíná v 10,00 hodin a v průběhu dne se můžete těšit na kouzelníka, sokolníka, šermíře. Hrát a zpívat budou Ivana Košínová, Lucie Třešňáková, Jaroslav Břesky, Petr Kolář a Pavel Kaiser. Zapojit se můžete do soutěže v pojídání šišek. Tradiční porcování husy starostou a ředitelem Severočeských dolů, a.s. je na programu ve dvě odpoledne. Večer se pak koná taneční zábava se skupinou Reflex.

Motoristické závody
Závěr motoristické sezóny bude na mosteckém autodromu stejně nabitý jako předchozí měsíce. Most během víkendu 9. a 10. října přivítá historicky poprvé hned dva světové šampionáty najednou a neméně zajímavý bude i doprovodný program. Podrobnosti najdete v článku Velké finále závodní sezóny v Mostě: Dva světové šampionáty během jednoho víkendu

Za pohádkou
Podzimní víkendy jsou jako stvořené pro návštěvy divadel. S dětmi můžete vyrazit v sobotu 9. října od 10,00 hodin do Divadla rozmanitostí v Mostě na pohádku Rychlý jako pírko, od 16,00 hodin uvidíte v Docela velkém divadle v Litvínově slavnou pohádkou Labutí princezna. V neděli v 16,00 hodin dorazí do litvínovské Citadely Sváťovo dividlo s pohádkou Zvířátka a loupežníci. V neděli v 10,00 hodin pak žatecké divadlo zve na pohádku Štístko a Poupěnka.

Běh žatecké jedenáctky
Jen pro dospělé je určena tradiční běžecko-společenská událost v Žatci. Běh Žatecké 11° startuje v sobotu 9. října před poledne v Music Clubu Chaloupka. Úkolem je oběhnout v co nejkratším čase žatecké hospody a v každé si dát jedno pivo, tedy žateckou jedenáctku – ženy malou, muži velkou. Startovné je 50 korun a od 18,00 hodin vás čeká zábava s živou hudbou.

Běh zámeckým parkem
Další běžecké závody jsou naopak otevřené pro všechny věkové kategorie. Pořádá je Atletický oddíl TJ Klášterec nad Ohří v zámeckém parku v Klášterci nad Ohří. Připraveno je velké množství různých tras od mrňat v kočárku až po veteránské kategorie. Připraven bude i doprovodný program s atletikou pro děti. Start je v neděli 10. října od 10,00 hodin. Startovné na místě 100 Kč.

Drakiády
Podzim je časem pouštění draků a tuto příležitost budete mít v Oseku v neděli 10. října. Drakiádu a dračí dílnu pořádá DDM Osek. Od 14,00 hodin bude otevřena dračí dílna, která je určena pro děti od 11 let. Cena 200 Kč včetně veškerého materiálu. Samotná drakiáda pak bude probíhat od 16,00 hodin na louce u DDM a vstup je zdarma.
Další drakiádu pořádá v sobotu 9. října obec Brandov v Krušných horách. Sraz dětí i dospělých s draky je v 15,00 hodin na parkovišti nad kostelem.
Třetí drakiádu najdete v sobotu 9. října ve Fojtovicích u Krupky. Startuje ve 13,00 hodin soutěžním pouštěním draků a pokračuje pak vozením v traktorech a v kamionu a končí opékáním buřtů. Po celu dobu je možná prohlídka minifarmy a zemědělských strojů.

Varhanní hudba
V kostele svatého Bartoloměje ve Smolnici na Lounsku se v sobotu 9. října koná Český festival varhanní hudby. Od 16,00 hodin vystoupí Adam Viktora - varhany a Gabriela Eibenová - soprán.

Další tipy na víkend si můžete vyhledávat v Kalendáři akcí

Foto: Pixabay