e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Festival v Litoměřicích: Barokní hudba v barokním kostele

publikováno: 6.6.2022, kategorie: Hudba, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Ve spolupráci s městem Litoměřice a Severočeskou galerií výtvarného umění tamtéž se uskuteční dvanáctý koncert 57. ročníku Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena. V kostele Zvěstování Panny Marie v Litoměřicích začíná v pátek 10. června v 19,30 hodin a jeho protagonisty budou sóloví hráči na dechové nástroje Severočeské filharmonie Teplice.

Mohutný barokní kostel Octavia Broggia z počátku 18. století je výraznou dominantou centra Litoměřic. V pátek ho rozezní svou hudbou Dechové kvinteto 4+1. Představí se ve složení Petra Benešová - flétna, Martin Beneš - hoboj, Petr Kubík - klarinet, Pavel Staněk - lesní roh a Radovan Skalický - fagot. Dechové kvinteto, složené ze sólových hráčů Severočeské filharmonie Teplice, hraje v této sestavě posledních devět let. Často koncertuje nejen ve svém regionu, ale také na významných hudebních festivalech v Čechách i na Moravě.

V průběhu večera pro posluchače v Litoměřicích připravili předehru z Rossiniho opery Vilém Tell, dechový kvintet Antonína Rejchy a na závěr staré maďarské tance ze 17. století.

Vstupenky na koncert budou k dispozici před jeho zahájením přímo v kostele. Cena je 160 korun, pro děti, studenty a seniory 80 Kč. Vybírat můžete i z dalších koncertů Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena. Nezapomeňte sledovat náš Speciál Beethovenův festival 2022, kde vám postupně představujeme všech dvacet koncertů v celém Ústeckém kraji.