reklama Františkánský klášter Kadaň
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tábory pro děti už můžete začít vybírat, nabídka bude letos pestrá

publikováno: 4.2.2021, kategorie: Pro děti, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Dětské organizace se začátkem roku spouštějí přihlašování na letní tábory. V nabídce jsou opět tábory pobytové, ale i velké množství stále oblíbenějších táborů příměstských. Děti mohou strávit letní prázdniny jako rytíři, záchranáři, vojáci nebo archeologové, řada táborů má sportovní zaměření.

Oblastní muzeum v Chomutově na letošní léto připravuje dva turnusy - v červenci a srpnu. První tábor nazvaný Zachraňte lidstvo děti zasvětí do práce záchranářů, druhý nabídne výlet do středověku.

Táborníky přivítá také Muzeum československého opevnění na Kočičáku nad Chomutovem, kde tábory nazvané Vojákem na Kočičáku organizuje Archeoklub Kadaň. Doprava je zajištěna z Mostu i Kadaně. Tamtéž se mohou děti zapojit také do táborů Pračlovíček pro menší děti nebo tématického kempu Les, zaměřeného na přírodu. V Kadani dále archeoklub pořádá divadelní či jógový tábor, týden zaměřený na kadaňské legendy nebo kulturu Inků. Přihlášky jsou možné zde

Pestrou nabídku táborů přichystalo pro děti i Středisko volného času v Mostě - nabízí jak pobytové, tak příměstské. Pobytové tábory se konají na Svahové, v Janově nad Nisou, ale také na řecké Rhodosu. Příměstské tábory nabízí buď v klasické podobě s výlety po okolí a hrami nebo tématické - sportovní, jazykový, se stolním hokejem, ale třeba také tábor Mladý podnikatel. Podrobnosti zde: https://www.svc-most.cz/tabory.

Program letních aktivit zveřejnil také Dům dětí a mládeže Šuplík v Kadani, který připravil pobytový tábor na téma film, příměstské tábory v Kadani či sportovní soustředění. Dům dětí a mládeže Paraplíčko v Jirkově pořádá letní tábory v Dolním Radíkově, letní příměstské zatím nenabízí.

On-line přihlašování na své příměstské tábory otevřel Dům dětí a mládeže v Teplicích. Děti mohou navštěvovat tématické tábory jako Léto se zvířátky, Kolumbus, Kreativní dílny, Artcamp, Muži v černém či Vodomilové. Nabízí též pobytové tábory jako Artcamp v Oseku, Sport dance camp u Sedlčan či turisticko-sportovní tábor v Chřibské. 

Foto: Vojákem na Kočičáku.