e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tipy na víkend 5. až 7. srpna

publikováno: 3.8.2022, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

První srpnový víkend nabídneme k ochutnání víno a med, nabídneme spoustu muziky v Boleboři, Mikulově, Bezděkově, Kryrech, Lounech nebo na festivalu Povaleč ve Valči. Můžete vystoupat na večerní věž nebo se projít zámeckým parkem.

Letní bolebořské slavnosti
V Boleboři na Chomutovsku se budou v sobotu 6. srpna konat slavnosti, které začínají ve 13,00 hodin. Hrát bude kapela Makovec, Michal Šindelář, Nebe, Rammstein tribute show.

Mikulovská slavnost
V sobotu 6. srpna se v Mikulově v Krušných horách koná městská slavnost. Začíná ve 13,00 hodin koncertem v kostele svatého Mikuláše. Připraveny budou atrakce pro děti, ražba pamětních mincí, ukázky ručních řemesel a práce sokolníků, koncertuje skupina Dlouhej fláj a večer k tanci Windiband. K občerstvení bude zvěřina.

Chvála medu
Na Horním Hradě u Stráže nad Ohří se v sobotu 6. srpna bude mlsat. Koná se tam akce Chvála medu, která představí včelařství. Můžete ochutnávat různé druhy medu, ale i medovinu a medové pivo, můžete prozkoumat život včel nebo si pořídit včelařské potřeby a vyslechnout přednášky. Hrát bude kapela Poslední vagón. Otevřeno od 10,00 do 17,00 hodin, vstupné pro dospělé 200 Kč, děti 130 Kč.

Chmelové léto
V Bezděkově u Žatce v Motáč Klubu se v sobotu 6. srpna koná hudební odpoledne. Od 14,00 hodin hraje dechovka Horalka z Kraslic a od 19,00 hodin se koná taneční zábava se skupinou Aquarium. Vstupné 200 Kč.

Casanovova růže
Na duchcovském zámku se v sobotu 6. června koná dvacátý ročník pěvecké soutěže neprofesionálních zpěváků milostných písní. Poslechnout si je můžete od 19,30 hodin, v provází Alexander Hemala. Vstupné 100 Kč.

Rockový Manic fest
Areál letního kina v Kryrech na Podbořansku bude dějištěm rockového festivalu. Areál se otevře od 15,00 hodin, začátek od 17,00 hodin. Těšit se můžete na kryrské The Dioptrie, skupinu Alchymie, Komunál, Debill heads. Vstupné na místě 550 Kč.

Festival vína
V sobotu 6. srpna se v Teplicích uskuteční premiérový ročník festivalu vína. Probíhat bude od 12,00 do 22,00 hodin na Zámeckém náměstí. Představí se dvacítka vinařství z Čech a Moravy. Součástí akce bude také food zóna s rozmanitou nabídkou pokrmů a nápojů a doprovodný program. Vystoupí Cimbálová muzika Trnka, kapela Like-it a nakonec DJ Danda. Programem vás budou provázet moderátor Luděk Holý a sommelier Zdeněk Kintr. Vstup je zdarma, festivalové sklenice za 100 Kč.

Barevný Benedikt
Sedm dní s malíři můžete strávit v areálu Benedikt v Mostě. Třináct umělců dorazí na týdenní sympozium Barevný Benedikt. Pod ruce jim můžete nahlédnout každý den od 3. do 10. srpna, kdy Barevný Benedikt vyvrcholí vernisáží. Více se dozvíte v článku Třináct malířů přijede tvořit na Benedikt.

Lounské vábení
Jeden den věnovaný koncertům, druhý programu pro děti - takové bude letošní Letní lounské vábení. Konat se bude o víkendu 6. a 7. srpna. V sobotním programu nebudou chybět ani tradiční závody dračích lodí, hudební program začíná ve 13,30 hodin na Mírovém náměstí. Nedělní program na výstavišti bude věnován dětem a sportu. Více v Magazínu.

Muzikál na zámku
Oblíbená pohádka s písničkami Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře Princové jsou na draka se představí v neděli 7. srpna na nádvoří zámku v Teplicích. Představení pro děti začíná v 17,00 hodin.

Procházka parkem
Stibalův a Zámecký okruh a informace o Doupovských horách vás čekají v neděli 7. srpna při komentované procházce zámeckým parkem v Klášterci nad Ohří. Sraz je v 15,00 hodin u kašny před zámkem, vstupenky v infocentru.

Večerní věž
Podívat se na západ Slunce nad městem Louny můžete v pátek večer, kdy bude otevřena věž kostela svatého Mikuláše. Vystoupat na ni můžete od 19,00 do 21,00 hodin.

Povaleč
Barokní městečko Valeč na úpatí Doupovský hor bude celý víkend hostit festival Povaleč. Od čtvrtka 4. do soboty 6. srpna se můžete těšit na divadlo, film, hudbu, přednášky, workshopy pro dospělé i děti, jógu nebo zkrášlovací salón. Festival se odehrává na zámku, v zámecké zahradě, kostele i okolí. Minimální doporučená částka 550 Kč za 3 dny, parkování 400 Kč, stanování zdarma.

Koncerty
Soubor Musica Barocca vystoupí v pátek 5. srpna od 17,00 hodin v Křížově vile v Žatci.
V Šanovské mušli v Teplicích v rámci lázeňských koncertů vystoupí v sobotu 6. srpna od 16,30 hodin skupina Bob a bobci.
V rámci zámeckých pátků zahrají na zámku Červený Hrádek v pátek 5. srpna skupiny Dirty Old Dogs a Seventh Passion. Začátek v 18,00 hodin.
Do amfiteátru v Lokti dorazí na svém turné v sobotu 6. srpna skupina Lucie.