e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Příběhy Krušných hor ožívají v nové aplikaci

publikováno: 3.3.2021, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Znovuoživené Krušnohoří se jmenuje nová mobilní aplikace, která návštěvníky přenese do historie a příběhů Krušných hor. Nabízí krátké i delší výlety po sedmi místech Čech i Saska a obsahuje množství videií, rekonstrukcí a vizualizací.

Aktuálně aplikace Znovuoživené Krušnohoří nabízí 39 různých videií a vizualizací ze sedmi míst Krušných hor. Navštívit můžete Abertamy, Annaberg-Buchholz, Boží Dar, Breitenbrunn, Jáchymov, Loučnou pod Klínovcem a Ostrov. V okolí těchto míst vedou trasy, na nichž se nachází QR kódy. S pomocí aplikace je pak na místě možné přehrát si příběhy a ponořit se do historie. "Přenesete se tak v čase a získáte lepší představu o historii, navíc přímo v kulisách místa, kde se konkrétní dějinná událost odehrávala," vysvětlují autoři projektu. Uvidíte tak již neexistující budovy, poslechnete si krušnohorského písničkáře Antona Günthera, podíváte se do špičácké hospody nebo annaberského podzemí. "Díky spojení mnoha moderních technologií a magie při natáčení i v postprodukci se nám podařilo vytvořit scény, které jsou všude kolem vás, nebo které uvidíte vložené do míst, na kterých se skutečně staly," dodávají.

Česko-německý projekt se připravoval řadu let a v jeho čele stojí fotograf, filmař a publicista, propagátor Krušných hor Petr Mikšíček, režisérem byl Filip Nosák. Aplikace zatím od března běží ve zkušebním režimu. V terénu můžete nalézt a projít si asi osmilometrovou trasu Abertamy. Vizualizace jsou dostupné pouze na konkrétních místech, není tedy možné je vidět bez návštěvy, neboť k jejich přehrávání je třeba načíst QR kód na daném místě. Aplikace je připravena pro systémy Android i Apple.

Foto: Manufaktura snů Annaberg-Buchholz.