e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tipy na 2. adventní víkend 4. až 6. prosince

publikováno: 2.12.2020, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Konečně vám můžeme přinést Tipy na víkend! První prosincový víkend se uvolnila tuhá opatření a vy můžete konečně vyrazit za zábavou a kulturou a užít si předvánoční čas. Nabídneme především trhy a výstavy, na hromadné akce to zatím není.

Výstava betlémů
O víkendu se ve Františkánském klášteře v Kadani otevře výstava více než šesti desítek betlémů z různých materiálů a různých velikostí. Otevřeno bude vždy o víkendech od 10,00 do 17,00 hodin.

Neděle v parku
Každou neděli od 12,00 do 16,00 hodin bude otevřen Pavilon A v Lounech, před nímž se budou konat adventní trhy. Cestu do Masarykových sadů vám zpříjemní i otevřená kavárna v Pavilonu.
Další adventní trh v Lounech se koná na staré tržnici naprosti Husitskému kostelu, a to každou neděli od 9,00 do 16,00 hodin. Nabízí rukodělné výrobky, doplňky, šperky, oblečení, keramiku a podobně.

Mikuláš
V sobotu 5. prosince budou nadělovat Mikuláš s anděly a čerty, hromadné akce se však nekonají. Zajímavou alternativu nabízí například Docela velké divadlo v Litvínově, kde můžete přijet do mikulášského drive-in
Individuální nadílka se koná také ve Středisku volného času v Mostě, tam jsou však již všechny termíny obsazeny.
Mikuláš dorazí 5. prosince také do horského areálu na Lesné v Krušných horách, kde si můžete rezervovat čas v místním pekle, tel. 602888164.
Dubím na Teplicku projede v neděli 6. prosince Mikulášská jízda, podrobnosti najdete v článku o Adventu v Dubí.

Adventní běh
V sobotu 5. prosince se poběží předvánočně nazdobeným centrem Žatce Adventní běh, pořádaný týmem Hopman. Startuje se individuálně, čas se neměří. Na náměstí Svobody můžete dorazit mezi 15. a 18. hodinou. Podrobnosti se dozvíte v dnešním článku v Magazínu.

Vánoční trhy
Trhy se letos konají jen v některých městech. Otevřeny jsou například v Mostě na Prvním náměstí, ovšem s výjimkou neděle. Ve čtvrtek přibudou také stánky s občerstvením.
Vánoční trh v Chomutově začíná v pátek 4. prosince. Kromě stánků s vánočním zbožím bude na náměstí Míru také tradiční Ježíškova pošta. Další program je zatím nejistý.
Tradiční vánoční trhy se konají též na Lidickém náměstí v Ústí nad Labem, a to od první adventní neděle až do 23. prosince.

Advent v Kadani
Od pátku 4. prosince vždy od 14,00 do 18,00 hodin budou otevřené stánky na Mírovém náměstí v Kadani. Kromě nich můžete vhodit dopis Ježíškovi do schránky se zvoničkou, vyfotit se u deskového betlému, zajít na výstavu do Galerie Josefa Lieslera a poslechnout si hrající vánoční strom. V sobotu 5. prosince od 8,00 do 13,00 hodin se pak na náměstí konají farmářské trhy.

Mexiko v Botanické
O víkendu už bude otevřená Botanická zahrada v Teplicích, která aktuálně kromě tepla skleníků nabízí i výstavu Viva Mexico!.

Kam za výstavou?
Otevření po čtvrtku 3. prosince již oznámilo Oblastní muzeum v Chomutově, které přichystalo novou výstavu na téma historické cukrárny. V mosteckém muzeu se opět můžete přijít podívat na železniční výstavu nebo Příběh starého Mostu.
Otevře se též Galerie města Louny, která znovu zpřístupní výstavu Kamil Linhart 100 let a Galerie Josefa Lieslera v Kadani, kde vystavuje Lukáš Musil.
Od čtvrtka je přístupný zámek Valdštejnů v Litvínově, kde můžete vidět jednak inspirativní vánoční výstavu a jednak stále pokračuje výstava Trnka na zámku!

Foto: Město Chomutov.