e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Přírodovědné centrum v Žatci nabídne nové pořady a virtuální realitu

publikováno: 2.9.2022, kategorie: Pro děti, autor: Tomáš Kassal

Sdílet: facebook twitter google+

Velmi úspěšný start má za sebou Přírodovědné centrum v Žatci. Po jeho jarním otevření jej od dubna do června navštívilo přes dva tisíce školáků z celého kraje a další tisícovka návštěvníků byla z řad veřejnosti. Od září nabízí Přírodovědné centrum další novinky a zajímavosti.

Určitě stojí za prohlídku jak Věda na kouli, tak Digitárium, které tvoří Přírodovědné centrum v budově střední zemědělské školy v Žatci. Přijít mohou i ti, kdo už v centru byli: „Máme hodně nových pořadů a premiér, jako je například Noční obloha, Návrat na Měsíc nebo Kolik je Sluníček?“ zve návštěvníky vedoucí Přírodovědného centra Pavel Pintr.

Návštěva centra je nejlepší po předchozí registraci, při ní se zájemci nově dozví i to, pro jakou věkovou kategorii je který pořad určený. Lépe se tak v nabídce zorientují i rodiče, kteří se do centra chystají se svými dětmi předškolního i školního věku.

Další novinky se přitom dál připravují. „K těm nejatraktivnějším bude patřit virtuální realita, která nám umožní uvádět i 3D pořady, nebo Hologramy, jež také nabídnou prostorové zobrazení,“ řekl Pavel Pintr. 

Součástí programové nabídky budou i nadále otevřené dílny, které zajišťuje Přírodovědné centrum se svými partnery a spoluorganizátory. Ve spolupráci s Kroužky programování Baltík budou nadále probíhat dílny robotiky, a to přímo v budově zemědělské školy. Robotika bude fungovat vždy v sobotu, kdy je pro veřejnost přístupné i Přírodovědné centrum.

Další otevřené dílny zajišťuje Chrám chmele a piva, a to na téma pěstování chmele, nebo Střední průmyslová škola elektrotechnická na téma Umělá inteligence. Zájemci se mohou obracet přímo na tyto organizátory otevřených dílen.

Rezervace termínů na https://www.vedanakouli.cz/.