e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Naučná stezka Okolím Lubence

region: Lounsko, Dolní Poohří, kategorie: naučné stezky, příroda, přírodní zajímavosti

Sdílet: facebook twitter google+

Naučnou stezkou v okolí Lubence na Podbořansku vybudovali žáci zdejší základní školy. Věnuje se historii i přírodním poměrům a zavede vás na zajímavá místa i vyhlídky.Naučná stezka Okolím Lubence

Trasa stezky

Stezka vede z Lubence okolo Velkého rybníka, dále kopíruje zelenou turistickou značku a krásnými lesy a okolo skal s vyhlídkou vás dovede k tzv. Bílému kříži na skalním ostrohu nad osadou Struhaře. Zde se dozvíte pověsti o původu tohoto kříže. Dál klesá cesta k údolí Lučního potoka, kde se v minulosti nacházela soustava rybníků a dodnes zde můžete najít pozůstatky romantických staveb. Přes osadu a zámeček Struhaře můžete pokračovat ještě k Lažanské studánce, kterou nechali upravit bývalí majitelé chyšského panství. Případně se údolím potoka pod skalami a okolo studánek vrátit zpět směrem Lubenec na zelenou. Přístup ke studánkám je zarostlý.

Přístup

Výchozím místem naučné stezky může být centrum obce Lubenec, případně osada Struhaře. V některých místech není vždy dobře značena, můžete však využít zelenou turistickou značku a doporučujeme mapu nebo navigaci.


Kontakty:

Naučná stezka Okolím Lubence
Adresa: Lubenec
GPS: 50.1318N, 13.3143E
- zobrazit na Mapy.cz
- zobrazit na Google