reklama Turistická sezóna 2017 začíná
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Magazín

Období:
Kategorie:
Přečtete si v následujících dnech
  • Začíná třetí ročník soutěže The Most Challenge
  • Ambasadorem květnového závodu historických vozů bude vítěz Le Mans Barth
  • Terárium v zooparku představí nový druh užovek
  • 500 let mosteckého kostela připomene Speciál magazínu www.e-region.cz
  • Jak budou vypadat červnové oslavy 500 let kostela

Na kole za žateckými památkami

publikováno: 24.4.2017, kategorie: Sport, autor: redakce

V sobotu 29. dubna můžete s žateckým muzeem vyrazit na cyklistický závod městem a okolím, který potrénuje nejen vaši fyzičku, ale také znalosti o žateckých památkách. Rodinný cyklozávod bude startovat na zahradě muzea v Žatci.

TIPDolní Poohří zahájí turistickou sezónu s Ohřinkou

publikováno: 24.4.2017, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Kde jinde než u řeky Ohře může odstartovat turistickou sezónu region Dolního Poohří! Letošní zahájení, organizované Destinační agenturou Dolní Poohří, se rozprostře podél řeky mezi Kláštercem nad Ohří a Kadaní. Slavnost s Ohřinkou se koná v sobotu 29. dubna, výlet startuje odpoledne v Klášterci, doprovodný program odpoledne v Kadani na nábřeží.

Vlasta Redl a jeho Naše nová kapela v Žatci

publikováno: 22.4.2017, kategorie: Hudba, autor: Karel Fiala

Po šesti letech přijede v úterý 25. dubna do Žatce zahrát písničkář Vlasta Redl se svou novou Česko - slovenskou kapelou jménem Naše nová kapela. Vlasta Redl je písničkář, všestranný muzikant a multižánrový umělec. Má stejně blízko k folklóru jako  rocku, folku, či jazzu. K tomu se ještě dal na psaní knih.

Mostecký Benedikt bude příští týden opět patřit vinařům

publikováno: 21.4.2017, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

Milovníci vína by neměli příští týden chybět na Benediktu v Mostě, kde se ve čtvrtek 27. a pátek 28. dubna konají Dny vína 2017, největší vinařská přehlídka na Mostecku. Tentokrát dorazí třináct moravských a českých vinařů, chybět nebudou ani ochutnávky sýrů. Dny vína pořádá firma Bela Most, velkoobchodník s kvalitním vínem.

Houslista Svěcený otevře zrestaurovaný sál Červeného Hrádku

publikováno: 21.4.2017, kategorie: Památky, autor: redakce

Po několikaměsíční přestávce se návštěvníkům poslední dubnovou neděli otevře Rytířský sál zámku Červený Hrádek, který prošel rozsáhlou rekonstrukcí. Začne tak letošní kulturní a turistická sezóna nejen na zámku, ale i v celém Jirkově. Prvním, kdo vyzkouší nový sál, bude houslista Jaroslav Svěcený.

Jazz pod horami v Chomutově nabídne další špičkové muzikanty

publikováno: 20.4.2017, kategorie: Hudba, autor: Tereza Dvořáková

Po vyprodaném koncertu tria Davida Dorůžky chystají pořadatelé chomutovského Jazzu pod horami další vystoupení jazzových profesionálů. V Hotelu Sudety v Chomutově zahrají v sobotu 22. dubna Phoenix Quartet a v sobotu 6. května formace Tryptych.

Slavné Nebezpečné vztahy na mostecké scéně

publikováno: 20.4.2017, kategorie: Divadlo a film, autor: redakce

Souboj markýzy de Merteuil a rytíře Valmonta zná díky mnoha filmovým zpracováním snad každý. Francouzský příběh z 18. století přilákal také mosteckého dramaturga Zdeňka Janála a režiséra Pavla Ondrucha. S mosteckou verzí známé hry se můžete seznámit poprvé v pátek 21. dubna na premiéře.

TIPTipy na víkend 21. dubna až 23. dubna

publikováno: 19.4.2017, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Čeká nás chladný dubnový víkend, a tak se zkuste zahřát pohybem. V Mostě můžete vyrazit na kolo, pěšky i s kočárky, vyběhněte na Mědník, projeďte se podél Ohře nebo vyrazte na pochod Lubeneckem.

Chomutovské památky otevřou v sobotu své brány

publikováno: 18.4.2017, kategorie: Památky, autor: redakce

V rámci Mezinárodního dne památek se v sobotu 22. dubna otevřou zdarma památky v historickém centru města Chomutova a jeho okolí. Podívat se budete moci do muzeí, galerií, ale také na běžně nepřístupná místa.

Běžci se v sobotu pokusí zdolat vrch Mědník

publikováno: 18.4.2017, kategorie: Sport, autor: Jiří Vlasák

V pořadí již sedmý ročník Běhu na Mědník se koná v sobotu 22. dubna. Soutěž připravují nadšenci ze Sportovního klubu Městské policie Kadaň. Běžci a milovníci adrenalinu tak nebudou ani v letos připraveni o možnost vyběhnout po trase dlouhé 8,5 km z Klášterce nad Ohří na jeden ze symbolů Krušných hor, ke kapli Neposkvrněného početí Panny Marie na vrchu Mědník u obce Měděnec.

Turistickou sezónu v Mostě zahájí dva výlety

publikováno: 17.4.2017, kategorie: Sport, autor: Alena Sedláčková

Sobotní pěší pochod Mostecké šlápoty a nedělní cyklojízda odstartuje turistickou sezónu v Mostě. Pro pěší v sobotu 22. dubna i pro cyklisty v neděli 23. dubna bude připraveno několik tras různé délky, aby si svůj výlet mohli najít všichni. Obě akce skončí společenskou zábavou a muzikou.

Mostecké muzeum zve na výlety do přírody

publikováno: 15.4.2017, kategorie: Vzdělávání, autor: Eva Hladká

Přírodovědné oddělení Oblastního muzea v Mostě přichází i letos na jaře s komentovanými vycházkami za přírodou Mostecka. Seznámíte se na nich s běžnými i vzácnějšími druhy rostlin a živočichů. První vás již ve čtvrtek 20. dubna zavede do Bečova, začátkem května pak můžete přivítat ptačí zpěv.

Extrém Bike Most 2017 se už chystá, pojede se první červnový víkend

publikováno: 14.4.2017, kategorie: Sport, autor: Stanislav Pecho

Máte rádi horská kola? Jezdíte rekreačně, kondičně, závodně či jen tak pro radost? Pokud je alespoň jedna z vašich odpovědí kladná, zapište si do diářů datum 3. června 2017.  Na mosteckém hipodromu se bude konat pohárový závod v maratonu horských kol Extrém Bike Most 2017.

Velikonoce na kláštereckém zámku

publikováno: 13.4.2017, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Odpoledne na Boží hod velikonoční můžete strávit na zámku a v přilehlém zámeckém parku v Klášterci nad Ohří. Správa zámku, společně s hudebním divadlem Hnedle vedle chystají velikonoční program s pohádkami a vynášením Morany, který začne v neděli 16. dubna od 13,00 hodin.

TIPTipy na víkend 14. dubna až 17. dubna

publikováno: 12.4.2017, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Školákům začíná volno už zítra, a tak je program na velikonoční dubnový víkend opravdu nabitý akcemi. Jarní a velikonoční atmosféru si můžete užít v klášteře, na zámku, na hradě, v pevnosti, ve skanzenu...

Jaro přichází do archeologického skanzenu

publikováno: 12.4.2017, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Veronika Škuthanová

Archeoskanzen Březno u Loun bude slavit příchod jara. Budou to oslavy v duchu slovanských tradic pod názvem Jarilo. Folklór i jarní práce na vás e skanzenu čekají v sobotu 15. dubna od 10,00 do 16,00 hodin.

Žatecký půlmaraton a žatecká desítka

publikováno: 11.4.2017, kategorie: Sport, autor: redakce

V neděli 16. dubna ožije nábřeží Ohře v Žatci sportovním ruchem. Startuje tam pátý ročník Mistrovství ČR veteránů v půlmaratónu, kterou doprovodí běh na deset kilometrů a dětské závody.

Pohádkové Velikonoce na zámku Krásný Dvůr

publikováno: 11.4.2017, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Šárka Kovaříková

Zámek Krásný Dvůr u Podbořan na Velikonoce plánuje jednu z tradičních akcí Pohádkové Velikonoce. Ty se letos uskuteční v sobotu 15. dubna mezi 10. a 16. hodinou. Akce je zaměřena na nejmenší návštěvníky zámku.

Kadaňský klášter v sobotu odhalí, co našli restaurátoři

publikováno: 10.4.2017, kategorie: Památky, autor: redakce

Jednu z posledních příležitostí podívat se do prostor klášterního kostela v Kadani, který bude tři roky kvůli opravám uzavřen, nabídne sobotní Mezinárodní den památek a sídel. Uvidíte, jak postupují restaurátorské práce. Vstup na prohlídky je 15. dubna zdarma.

TIPNovinky fun arény: delší a rychlejší motokárová dráha

publikováno: 10.4.2017, kategorie: Sport, autor: Jan Foukal

S příchodem jara ožívá každoročně v areálu mosteckého autodromu také Fun aréna. Její návštěvníci se mohou těšit na novinky, jichž se dočká zejména motokárová dráha. Bude delší a rychlejší. Dětské dopravní hřiště zaplní znovu po zimním období zejména děti s učitelkami z mateřských a základních škol. Využívají ho ale stále častěji i děti, jež doprovázejí na autodrom jejich rodiče či prarodiče.