reklama Každý den se něco děje
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Magazín

Období:
Kategorie:
Přečtete si v následujících dnech
  • 500 let kostela: Stavitel chrámu
  • Hasiči v Teplicích slaví a zvou děti do muzea
  • Okupace autodromu armádou trabantů se blíží
  • Tipy na víkend 26. až 28. května
  • Flétnová přehlídka na kláštereckém zámku

Festival Otevřeno v Chomutově: Týden hudby, divadla i stavby pilotů

publikováno: 23.5.2017, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

V pátek večer odstartuje v Chomutově další ročník multižánrového festivalu Otevřeno, který na několika místech města nabídne hudbu i divadlo pro velké a malé. Letos ho doplní landartová dílna sdružení Moře klidu, která bude od soboty probíhat za sportovní halou. Uvnitř přehled akcí v rámci festivalu.

Slané dobroty budou tématem farmářské slavnosti v Mostě

publikováno: 23.5.2017, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Centrum města Most přivítá již druhé farmářské slavnosti letošního roku. Konat se budou v sobotu 27. května dopoledne. Součástí farmářských trhů bude tenotkrát soutěž amatérských pekařů o nejchutnější slané pečivo.

Zachraňte Žatec před křižáky aneb Putování 2017

publikováno: 22.5.2017, kategorie: Pro děti, autor: Karel Fiala

Píše se rok 1421 a na Žatec se valí křížová výprava. Žatečtí husité se připravují na boj... Husitskou bitvu v Žatci připomene již popáté v sobotu 27. května rodinná akce. Trasa Putování vás provede historickým centrem (a trochu i podzemím) a dostatečně vás vybaví a připraví na závěrečnou opravdovou bitvu.

TIPDen s cementárnou zpestří David Kraus a Adam Mišík

publikováno: 22.5.2017, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Již tradiční Den s cementárnou v Čížkovicích proběhne letos v sobotu 27. května. Bohatý program pro děti i dospělé je koncipovaný tak, aby veřejnost měla šanci poznat provoz výroby cementu, ale aby se zároveň i pobavila. Stálicemi programu jsou komentované prohlídky cementárny ať už motovlakem anebo pěší s návštěvou výměníku a řídicího střediska.

Beethovenův festival dává příležitost mladým

publikováno: 20.5.2017, kategorie: Hudba, autor: redakce

Hudební festival Ludwiga van Beethovena, který začíná již ve čtvrtek 25. května v Teplicích, jedinečným způsobem spojuje špičkové světové umělce s talentovanými mladými muzikanty. Nabídne proto hned dva symfonické koncerty nazvané Mládí s filharmoniky, a to v Děčíně a Teplicích.

500 let od požáru Loun připomene výstava v muzeu

publikováno: 19.5.2017, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Letos na jaře uplynulo 500 let od největšího požáru v dějinách města Louny. Po něm bylo toto město na Ohři vystavěno prakticky celé znova včetně krásného chrámu svatého Mikuláše. Nejen tuto děsivou událost a její následky připomene nová výstava v Oblastním muzeu v Lounech nazvaná Město a katastrovy - 500 let od velkého požáru Loun.

Ruská čtveřice David Oistrach kvartet v Zahradním domě

publikováno: 19.5.2017, kategorie: Hudba, autor: redakce

Čtveřice vynikajících hudebníků z Ruska vystoupí na třetím koncertu Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena, který se po zastávce v Jimlíně opět vrátí do Teplic. V Zahradním domě zahraje v pondělí 29. května David Oistrach kvartet.

Chůva Jana Rudolfa Černína provází zámkem Krásný Dvůr

publikováno: 18.5.2017, kategorie: Památky, autor: redakce

Po dva jarní víkendy bude zámkem Krásný Dvůr na Podbořansku provázet děti chůva hraběte Jana Rudolfa Černína, který v dospělosti založil krásnodvorský zámecký park. První kostýmované prohlídky začínají tuto sobotu 20. května.

Jarní slunoHrad na Horním Hradě nabídne pestrou směs žánrů

publikováno: 18.5.2017, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Skořepová

Letošní již sedmý ročník multižánrového hudebního festivalu Jarní slunoHrad se uskuteční v sobotu 27. května na Horním Hradě nedaleko Stráže nad Ohří. Festival pořádá spolek SlunoHrad především jako alternativu k masovým akcím, ale rovněž i pro rozšíření povědomí o pozoruhodné památce. Program najdete uvnitř článku.

Na klášterecký zámek se vrací balet

publikováno: 18.5.2017, kategorie: Hudba, autor: redakce

Do prostor renesančního zámku v Klášterci nad Ohří se opět vrací po roční pauze Baletní a hudební přehlídka Klosterlin. Osmý ročník nabídne divákům hudebně-taneční vystoupení na hudbu Bohuslava Martinů pro nejmenší diváky a studenty základních škol a koncertní vystoupení vynikajících operních a baletních sólistů, a to 24. a 25. května.

TIPTipy na víkend 19. až 21. května

publikováno: 17.5.2017, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Stoupá nejen venkovní teplota, ale i množství akcí! Lákáme tentokrát do Krušných hor, na muzejní noci v Žatci nebo v archeoskanzenu Březno, na Novohradskou pouť, na draky na Horním Hradě nebo závody traktorů ve Skupicích.

Sobotní koncertní odpoledne na zámku Nový Hrad

publikováno: 17.5.2017, kategorie: Hudba, autor: redakce

Nádherný zámecký sál zámku Nový Hrad v Jimlíně na Lounsku bude hostit první mimoteplický koncert začínajícího Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena. V komorním koncertě se v sobotu 27. května představí Trio IMK a návštěvníci se mohou těšit na světovou premiéru klavírního koncertu.

500 let kostela: 77 let stavby

publikováno: 17.5.2017, kategorie: Památky, autor: Kateřina Táborská

V létě roku 1517, dva a půl roku po tragickém požáru Mostu, byl položen základní kámen nového městského chrámu Nanebevzetí Panny Marie. Jeho stavba pak trvala osm desítek let. V našem Speciálu 500 let kostela pokračujeme v připomínce zajímavých historických momentů této proslulé stavby.

V žateckém muzeu si můžete zahrát na detektivy

publikováno: 17.5.2017, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Letošní tématem Muzejní noci v hlavní budově Regionálního muzea v Žatci bude loutkové divadlo a v Křížově vile si budete hrát na detektivy a policajty. V pátek 19. května večer se otevřou brány i dalších památek a muzeí v Žatci.

Teplice mají novou galerii v Zahradním domě

publikováno: 16.5.2017, kategorie: Výstavy, autor: Radka Senftová

Město Teplice otevřelo svou historicky první městskou galerii. Umístěna je v krásném prostoru Zahradního domu na okraji zámeckého parku. Kurátorem galerie je malíř a výtvarný pedagog Vladimír Šavel a o její program se bude starat teplický Dům kultury. Prvním vystavujícím je teplický rodák Jiří Brázda.

Klášterec chce začít opravovat zříceninu Šumburku

publikováno: 16.5.2017, kategorie: Památky, autor: redakce

Hrad Šumburk nedaleko Klášterce nad Ohří patří k oblíbeným turistickým cílům. Město Klášterec si nyní nechalo zpracovat studii, která odhalila místa, jež jsou v nejkritičtějším stavu. A snaží se získat prostředky na jeho údržbu.

Beethovenův festival v Teplicích zahájí houslový mistr z Izraele

publikováno: 16.5.2017, kategorie: Hudba, autor: redakce

Zahajovací koncerty hudebních festivalů bývají výběrem toho nejlepšího, co pořadatelé pro svůj festival získali. Nejinak tomu bude v případě startu Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena. Ve čtvrtek 25. května vystoupí v Teplicích společně se Severočeskou filharmonií legenda houslového umění Shlomo Mintz a jeho žáci.

Oblíbené Rodinné vandrování v Kalku již tuto sobotu

publikováno: 15.5.2017, kategorie: Turistika, autor: redakce

Tradiční turistická akce pro celou rodinu nazvaná Rodinné vandrování, vypukne v sobotu 20. května v krušnohorském Kalku na Chomutovsku. Turisty čekají tři česko-německé výletní trasa a jedna dětská pohádková. Dorazí i chomutovští Piráti.

TIPJak prožít konec jara? Přece s Beethovenem!

publikováno: 15.5.2017, kategorie: Hudba, autor: Kateřina Táborská

Za deset dnů vypukne největší hudební festival klasické hudby v Ústeckém kraji. Festival spojený neodmyslitelně se Severočeskou filharmonií Teplice a Ludwigem van Beethovenem, jehož jméno nese. Po celý měsíc bude znít napříč krajem od Klášterce nad Ohří po Děčín krásná hudba a vy můžete být u toho – s naším Speciálem Jaro s Beethovenem, který právě začíná.

Eva Holubová má Rande s duchem

publikováno: 14.5.2017, kategorie: Divadlo a film, autor: Karel Fiala

Městské divadlo Žatec uvede v úterý 16. května od 19,00 hodin českou premiéru nové činoherní komedie, která se jmenuje Rande s Duchem. Autor Neil Simon, nás zavede ke spisovatelce Rose (Eva Holubová), která se po smrti svého přítele Walshe (Oldřich Vízner) stáhne do soukromí. Přestala psát i přednášet a peníze docházejí. Dům plný vzácných květin a pravidelný humr k večeři jsou ohroženy...

Cesta proti bolesti chystá další akce v Jirkově

publikováno: 13.5.2017, kategorie: Zajímavosti, autor: Město Jirkov

Neziskový projekt Cesta proti bolesti, který vznikl v Jirkově, už je oficiálně nadačním fondem. A chystá další akce, jejichž cílem je zlepšení životních podmínek sociálně a zdravotně handicapovaných dětí a mládeže i dospělých. V červnu se uskuteční charitativní běh a v červenci vyrazí Milan Dzuriak na další letní pouť.

Teplická hvězdárna se přestavuje, zůstane zavřená více než rok

publikováno: 12.5.2017, kategorie: Vzdělávání, autor: redakce

Teplická hvězdárna na Písečném vrchu je zavřená a více než rok ještě zůstane. Důvodem je rozsáhlá rekonstrukce, kterou tato dominanta Teplic s dvěma kupolemi, prochází. Pracovníci hvězdárny nyní odklízí vybavení než dojde na zbourání budov, postavených v roce 1957. Provoz planetária omezen není, přesouvají se do něj některé pořady.

Červený Hrádek v zeleném: Myslivci lákají na zámek celé rodiny

publikováno: 12.5.2017, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Jitka Viziová

Nezáleží na tom, jestli přijdete v zelené kamizole nebo umíte vábit leda komáry. Myslivecký den na Červeném Hrádku je akcí pro širokou veřejnost. A jeho program v sobotu 13. května je podle toho také sestavený.

Celoplošná odstávka teplé vody letos jen v Litvínově a pouze dva dny

publikováno: 12.5.2017, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Společnosti Severočeská teplárenská a United Energy oznamují svým odběratelům, že v letošním roce nepřipravují celoplošnou letní odstávku v dodávkách teplé vody pro město Most. Odlišná situace je v sousedním Litvínově, kde je letos plánována celoplošná odstávka v délce 2 dnů ve dvou termínech, z důvodu generální opravy části tepelného napaječe pro celé město.

Mostečtí studenti upozorní na potřebnost vzdělání výstavou v muzeu

publikováno: 11.5.2017, kategorie: Výstavy, autor: Marcela Rudolfová

Studenti Střední školy diplomacie a veřejné správy v Mostě připravují ve spolupráci s Oblastním muzeem v Mostě výstavu s názvem Krásy Afriky – Zimbabwe. Součástí výstavy bude vernisáž spojená s kulturním programem, která se uskuteční v zítra, pátek 12. května od 17,00 hodin v prostorách muzea. Akce nemá za úkol pouze ve výtvarných dílech ukázat krásy Afriky a Zimbabwe, ale také poukázat na tamější problémy a pomáhat.

Slackline, djembe, akrojóga. Den rodin nabídne netradiční program

publikováno: 11.5.2017, kategorie: Pro děti, autor: Pavlína Skopová

V pondělí 15. května zahájí Rodinné centrum Rozmarýn Chomutov sezónu v městském parku u divadla. Akce nazvaná Den rodiny začíná v 15,00 hodin a má pestrý program, který se skládá jak z věcí poměrně známých, tak i poněkud neobvyklých.

TIPTipy na víkend 12. až 14. května

publikováno: 10.5.2017, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Májová sobota je příležitostí férově a třeba taky zdravě posnídat. Kam vyrazit na snídaňový piknik? K tomu přidáme trampské slavnosti v Postoloprtech, automobilový svátek v Mostě, přehlídku mažoretek, prohlídku vinic i vinařství.

500 let kostela: Sbírka na nový kostel

publikováno: 10.5.2017, kategorie: Památky, autor: Kateřina Táborská

Na počátku stavby kostela Nanebevzetí Panny Marie v Mostě stál tragický požár města v roce 1515. Jen se měšťané vzpamatovali z nejhoršího, začali shánět peníze na obnovu svého farního kostela. Při obnově města pomohly úlevy na daních krále Vladislava Jagellonského a stavbu kostela zas podpořila velká odpustková sbírka.

Model původní věže přesunutého kostela je vystaven v muzeu

publikováno: 9.5.2017, kategorie: Památky, autor: redakce

S blížícími se oslavami založení mosteckého kostela Nanebevzetí Panny Marie nabízí zajímavý exponát měsíce také zdejší Oblastní muzeum. Prohlédnout si můžete metr a půl vysoký model původní věže děkanského kostela, starý téměř sto let. Přístupný je zdarma po celý květen ve vstupním prostoru muzea.

Chomutov bude mít znovu Otevřeno, festival nabídne 24 koncertů

publikováno: 9.5.2017, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Pavlína Skopová

Už 14. ročník multižánrového festivalu Otevřeno na přelomu května a června opět oživí pódia, ulice a další místa v různých částech Chomutova. Festival jako obvykle přináší pestrou směs uměleckých žánrů, stylů i pojetí, které mají společné jedno - existují mimo takzvaný hlavní proud kulturní tvorby. Začíná v pátek 26. května.

Mostecké muzeum připomene 300 let od narození Tchyně Evropy

publikováno: 8.5.2017, kategorie: Výstavy, autor: Eva Hladká/Kateřina Táborská

V sobotu 13. května uplyne 300 let od narození české a uherské královny Marie Terezie. Období její vlády bylo klíčovým okamžikem zrození moderní společnosti ve střední Evropě. Její působení v celé Evropě i v Krušných horách připomene výstava Mater Patriae, Socrus Europae v mosteckém muzeu, jejíž název napovídá, že byla přezdívána Matkou i Tchýní Evropy.

Krušné hory zahájí svou sezónu na lanovce

publikováno: 8.5.2017, kategorie: Turistika, autor: redakce

V roce 2017 zahájí Destinační agentura Krušné hory letní turistickou sezónu na jednom z nejatraktivnějších míst Krušných hor. Zahájení se bude konat v sobotu 20. května na Komáří vížce. Pro všechny návštěvníky je připraven bohatý program, občerstvení a zvýhodněná jízda lanovkou z Krupky.